CINIBA - Źródła elektroniczne

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
baner2.jpeg
001.jpeg
images/b2.jpg
images/d1.jpg
previous arrow
next arrow

Źródła elektroniczne

Grand View Research wejścieTryb dostępu: online | login

Czas trwania testu: 2023

Grand View Research wejście

Baza danych zawiera tysiące statystyk i dogłębnych analiz dotyczących 46 branż w 25 głównych krajach na całym świecie. Raporty z analizy rynku dotyczące chemikaliów, materiałów, energii, opieki zdrowotnej i technologii. Próbny dostęp obejmuje 50 wybranych raportów.
---------------------------------

The database features thousands of statistics and in-depth analysis on 46 industries in 25 major countries worldwide. Market intelligence reports across chemicals, materials, energy, healthcare, and technology.

Nexis Uni wejścieTryb dostępu: online (HAN)

Czas trwania testu: 16.03-15.04.2023

Nexis Uni wejście

Nexis Uni (poprzednio: Lexis Nexis Academic) jest źródłem informacji na temat amerykańskich i międzynarodowych firm i kadry kierowniczej. Obejmuje czasopisma drukowane i cyfrowe, audycje telewizyjne i radiowe, wiadomości i blogi; gazety lokalne, regionalne, krajowe i międzynarodowe; źródła prawne federalnych i stanowych spraw i ustaw, w tym orzeczeń Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych od 1790 r.
---------------------------------
Uwaga: Zgodnie z licencjami użytkowania baz danych zabronione jest pobieranie całych roczników czasopism.

v

Oxford University Press - wydawca literatury naukowej przygotował zestaw publikacji stworzonej dla początkujących naukowców i studentów studiów doktoranckich, w celu ich wsparcia w procesie przygotowania do projektu badawczego i publikacji naukowych.
 
v


Oxford Academic - wydawca literatury naukowej, zaprasza na organizowane przez siebie szkolenia w języku polskim i angielskim.
Webinaria w marcu

Books Collections on Oxford Academic Platform

Thursday, 23rd March 2023, 11:00 AM / UTC +0

https://attendee.gotowebinar.com/register/332850086715153247

Oxford Academic Journals

Tuesday, 28th March 2023, 11:00 AM / UTC +0

https://attendee.gotowebinar.com/register/7819174071590856542


Webinaria w kwietniu

Oxford Research Encyclopedias

Date: Thursday, April 13, 2023
Time: 11:00 AM BST (UTC +1)

Oxford Bibliographies

Date: Tuesday, April 18, 2023
Time: 11:00 AM BST (UTC +1)

Oxford Journals

Date: Friday, April 21, 2023
Time: 12:00 PM BST (UTC +1)

Oxford Music Online

Date: Wednesday, April 26, 2023
Time: 11:00 AM BST (UTC +1)

Treatments That Work

Date: Friday, April 28, 2023
Time: 11:00 AM BST (UTC +1)

Pkulaw wejścieTryb dostępu: online (Biblioteka Prawnicza)

Pkulaw wejście

Baza prawa chińskiego dostępna w Bibliotece Prawniczej UŚ.

EIKON Refinitiv wejścieTryb dostępu: Biblioteka Specjalistyczna UE

EIKON Refinitiv wejście

EIKON Refinitiv to platforma do analizy rynków finansowych i towarowych. EIKON zawiera różnego typu wskaźniki finansowe z ponad 175 krajów, dotyczące papierów wartościowych, akcji, obligacji, funduszy powierniczych i inwestycyjnych oraz instrumentów pochodnych. W bazie znajdują się też dane i prognozy makroekonomiczne. Z zasobów tych korzystać można na jednym stanowisku w Czytelni Multimedialnej Biblioteki Specjalistycznej (ul. Bogucicka 5). Z powodu dużego zainteresowania dostępem do bazy, prosimy o wcześniejsze umówienie sesji pod nr tel. (32) 257 73 46.


Tryb dostępu : wolny dostęp

Biblioteka Nauki - pełnotekstowa baza danych zawierająca teksty ponad 1500 czasopism (głównie polskich) oraz ok. 1000 książek.

Platforma umożliwia przeszukiwanie zasobów pełnotekstowych pochodzących z pięciu baz dziedzinowych:

  • AGRO (czasopisma z zakresu nauk rolniczych oraz ścisłych i przyrodniczych),
  • BazTech (czasopisma z zakresu nauk inżynieryjno-technicznych oraz nauk ścisłych i przyrodniczych),
  • CEJSH (czasopisma z zakresu nauk społecznych i humanistycznych),
  • DML-PL (czasopisma z zakresu nauk inżynieryjno-technicznych),
  • PSJD (czasopisma z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych oraz obszaru nauk medycznych i o zdrowiu).

 

Legimi: wejście do bazy
Dostęp: studenci i pracownicy UŚ

 


Uniwersytet Śląski zaprenumerował od 1.09.2021 r. dostęp do elektronicznej biblioteki oferującej dostęp do ponad 60 tys. ebooków i audiobooków. Z serwisu korzystać mogą wszyscy studenci i pracownicy Uniwersytetu Śląskiego posiadający aktywne konto biblioteczne.

Aby korzystać z zasobów Legimi należy:

  • Wysłać zgłoszenie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając swoje imię, nazwisko oraz jednostkę UŚ, w której pracuje lub kierunek studiów w przypadku studentów i poczekać na przesłanie kodu.
  • Zarejestrować się na stronie: http://www.legimi.pl/biblioteka_BUS/ wykorzystując otrzymany kod.
  • Pobrać bezpłatną aplikację Legimi dostępną na system Android, iOS lub wybrane e-czytniki.

Dostęp do Legimi ważny jest przez 3 miesiące od daty aktywacji kodu. Kody ważne będą najpóźniej do dnia do 1 września 2022 r. lub do momentu wykorzystania przysługującego bibliotece limitu stron.

Wypożyczone książki można czytać na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać jednocześnie na 2 urządzeniach.


Digital Loeb Classical Library: wejście do bazyTryb dostępu : online UŚ i UE

Zdalny dostęp: HAN UŚ

Digital Loeb Classical Library: wejście do bazy

 

Digital Loeb Classical Library to pełnotekstowa baza danych najważniejszych dzieł starożytnej literatury greckiej i łacińskiej. Każde z nich przedstawione jest w dwóch wersjach: po lewej stronie oryginał, a po prawej - tłumaczenie na język angielski.

Baza została zakupiona ze środków POB4 w ramach programu „Inicjatywa Doskonałości Badawczej”.

SCOPUS: wejście do bazyTryb dostępu : online UŚ i UE

Zdalny dostęp: HAN UŚ, Proxy UE

Uwaga: Wejście do bazy SciVal przez system HAN wymaga zalogowania przez HAN, a następnie zalogowania przez swoje indywidualne konto.

SciVal: wejście do bazy

 

SciVal jest narzędziem umożliwiającym analizę działalności naukowej przeszło uczelni oraz instytucji badawczych z całego świata na podstawie danych zawartych w bazie Scopus. Narzędzie to pozwala na wizualizację efektów działalności naukowej uczelni, analizowanie trendów badawczych, porównanie jednostek naukowych w kraju i na świecie, a także pomaga w ocenie potencjalnych partnerów w projektach badawczych.

Każdy użytkownik, który chce skorzystać z narzędzia, musi posiadać osobiste konto założone wcześniej w serwisach ScienceDirect lub Scopus. Konto takie można także założyć bezpośrednio w SciVal wybierając w menu opcję “Register Now”.