CINIBA - Jubileusz 10-lecia CINiB-y. Interdyscyplinarna debata "Biblioteka przyszłości"

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
baner2.jpeg
001.jpeg
images/b2.jpg
images/d1.jpg
previous arrow
next arrow

Szanowni Państwo,

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka, wspólna książnica naukowa dwóch katowickich uczelni: Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego, zaistniała w przestrzeni miasta i regionu dokładnie 10 lat temu. Przez minioną dekadę CINiBA starała się służyć nauce i kulturze, spełniać oczekiwania użytkowników, wspierać ich indywidualne ścieżki rozwoju, a jednocześnie, jako biblioteka otwarta, tworzyć miejsce przyjazne w przestrzeni fizycznej oraz duchowej. Ostatnie dziesięciolecie stanowiło zatem czas wpisywania się książnicy w przestrzeń miasta, zaznaczania i konstytuowania swojej obecności w sercu kampusu akademickiego, w katowickiej Strefie Kultury, tworzącym się wzdłuż bulwarów Rawy Miasteczku Nauki, czy na mapie Śląska. Był to czas budowania i umacniania własnej marki, opartej, wzorem koncepcji marki z pasją, na innowacyjności, kreatywności, świadomym i odważnym spoglądaniu w przyszłość, dbałości o jakość oferowanych usług oraz potencjale i zaangażowaniu zespołu pracowników CINiB-y.

Jubileusz to dobra okazja na podsumowanie, wyciągnięcie wniosków z dotychczasowych działań. Głównym punktem programu obchodów jubileuszu będzie interdyscyplinarna debata „Biblioteka przyszłości” z udziałem ekspertów, która odbędzie się 29. września 2022 r. w holu głównym Centrum. Razem z przedstawicielami różnych dziedzin nauki i sztuki będziemy mogli zastanowić się, jakie wyzwania niesie perspektywa najbliższych lat.

Uroczystość będzie transmitowana na kanale YouTube CINiB-y.

Program wydarzenia:

10:40-11.00
briefing prasowy

11:00-11:30  powitanie

prof. dr hab. Dariusz Pawelec

prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak, JM Rektor UE

prof. dr hab. Ryszard Koziołek, JM Rektor UŚ

11:30-11:40 wręczenie ekslibrisów

11:40        zaproszenie do obejrzenia filmu jubileuszowego i rozpoczęcie debaty "Biblioteka przyszłości"
                 z udziałem ekspertów i aktywnych uczestników


PROWADZENIE
:

prof. dr hab. Dariusz Pawelec, Dyrektor Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej

EKSPERCI:

BIBLIOTEKA: dr Tomasz Makowski, Dyrektor Biblioteki Narodowej

NAUKA: prof. dr hab. Wojciech Czakon, Kierownik Katedry Zarządzania Strategicznego, Uniwersytet Jagielloński

KULTURA I SZTUKA: prof. dr hab. Marian Oslislo,  Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach

SPOŁECZEŃSTWO: Maciej Biskupski, Przewodniczący Rady Miasta Katowice


AKTYWNI UCZESTNICY:

prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, prof. dr hab. Ryszard Koziołek, Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, prof. dr hab. Maciej Nowak, Przewodniczący Rady Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej, prof. dr hab. Sławomir Smyczek, Prorektor ds. Edukacji i Współpracy Międzynarodowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, prof. dr hab. Tadeusz Sławek, Rektor Senior Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, prof. dr hab. Aldona Frączkiewicz-Wronka, Kierownik Katedry Zarządzania Publicznego i Nauk Społecznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, prof. dr hab. inż. Jacek Szołtysek, Kierownik Katedry Logistyki Społecznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, dr hab. Krzysztof Łęcki, prof. UŚ, Instytut Socjologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, dr hab. Piotr Bogalecki, prof. UŚ, Instytut Literaturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, dr Aneta Borowik, prof. UŚ, Instytut Nauk o Sztuce Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Artur Kurkiewicz, Prezes Stowarzyszenia "Nostra Patrumque Memoria - Historia na Dotyk", Maciej Waluś, Parlament Studencki Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach


Zaproszenie do dyskusji aktywnych uczestników debaty

Czas na pytania ze strony publiczności

Podsumowanie i zakończenie

Plakat Interdyscyplinarna debata Biblioteka przyszłości

Udostępnij