CINIBA - Jubileusz 10-lecia CINiB-y. Interdyscyplinarna debata "Biblioteka przyszłości"

baner2.jpeg
001.jpeg
images/b2.jpg
images/d1.jpg

Szanowni Państwo,

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka, wspólna książnica naukowa dwóch katowickich uczelni: Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego, zaistniała w przestrzeni miasta i regionu dokładnie 10 lat temu. Przez minioną dekadę CINiBA starała się służyć nauce i kulturze, spełniać oczekiwania użytkowników, wspierać ich indywidualne ścieżki rozwoju, a jednocześnie, jako biblioteka otwarta, tworzyć miejsce przyjazne w przestrzeni fizycznej oraz duchowej. Ostatnie dziesięciolecie stanowiło zatem czas wpisywania się książnicy w przestrzeń miasta, zaznaczania i konstytuowania swojej obecności w sercu kampusu akademickiego, w katowickiej Strefie Kultury, tworzącym się wzdłuż bulwarów Rawy Miasteczku Nauki, czy na mapie Śląska. Był to czas budowania i umacniania własnej marki, opartej, wzorem koncepcji marki z pasją, na innowacyjności, kreatywności, świadomym i odważnym spoglądaniu w przyszłość, dbałości o jakość oferowanych usług oraz potencjale i zaangażowaniu zespołu pracowników CINiB-y.

Jubileusz to dobra okazja na podsumowanie, wyciągnięcie wniosków z dotychczasowych działań. Głównym punktem programu obchodów jubileuszu będzie interdyscyplinarna debata „Biblioteka przyszłości” z udziałem ekspertów, która odbędzie się 29. września 2022 r. w holu głównym Centrum. Razem z przedstawicielami różnych dziedzin nauki i sztuki będziemy mogli zastanowić się, jakie wyzwania niesie perspektywa najbliższych lat.

Uroczystość będzie transmitowana na kanale YouTube CINiB-y.

Program wydarzenia:

10:40-11.00
briefing prasowy

11:00-11:30  powitanie

prof. dr hab. Dariusz Pawelec

prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak, JM Rektor UE

prof. dr hab. Ryszard Koziołek, JM Rektor UŚ

11:30-11:40 wręczenie ekslibrisów

11:40        zaproszenie do obejrzenia filmu jubileuszowego i rozpoczęcie debaty "Biblioteka przyszłości"
                 z udziałem ekspertów i aktywnych uczestników

PROWADZENIE
: