CINIBA - Czy CINIBA kryje jakieś tajemnice? Gra biblioteczna na wiedzę i orientację

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
baner2.jpeg
001.jpeg
images/b2.jpg
images/d1.jpg
previous arrow
next arrow
Celem gry jest poznanie Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej, sposobu jej funkcjonowania, nabycie umiejętności poruszania się po bibliotece, wyszukiwania książek i informacji na określony temat.

Gra przeznaczona jest dla dwóch grup wiekowych: (1) młodzieży 13-15 lat oraz (2) młodzieży starszej (16 lat i więcej) oraz dorosłych. Liczba uczestników: 12 osób podzielonych na dwuosobowe grupy.

UWAGA: Rejestracja obywa się drogą e-mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Gra odbywać się będzie w całej bibliotece – strefie wolnego dostępu, czytelni prasy, sala seminaryjnej, sali dydaktycznej.

Zasady:

 1. W bibliotece umieszczonych jest 7 stanowisk, gdzie grupy będą wykonywały zadania.
 2. Gra składa się z dwóch części. W części pierwszej grupy mają do wykonania siedem zadań. Za każde dobrze wykonane zadanie otrzymują wskazówki. W części drugiej (finałowej) na podstawie otrzymanych wskazówek oraz informacji dodatkowych przygotowują ostateczne rozwiązanie gry.
 3. Po wykonaniu zadania grupa przechodzi do następnego stanowiska zgodnie z zaplanowaną trasą.
 4. Do rozwiązania zadania wykorzystać można książki, przygotowane materiały i stanowiska komputerowe.
 5. Przed wykonaniem zadania opiekun stanowiska przekazuje informacje dotyczącą zadania oraz oczekiwanego efektu.
 6. Za poprawnie wykonane zadanie grupa otrzymuje jedną wskazówkę, która będzie konieczna do ostatecznego rozwiązania gry.
 7. Po wykonaniu wszystkich zadań wszystkie grupy przechodzą do sali dydaktycznej, w której – na podstawie zebranych wskazówek i otrzymanych informacji – przygotowują rozwiązanie.
 8. Wygrywa grupa, która jako pierwsza poda prawidłowe rozwiązanie.
 9. Zwycięzcy otrzymują nagrodę główną, a pozostali uczestnicy – nagrody pocieszenia.

  Wszelkie informacje dotyczące gry terenowej znajdują się w regulaminie:

  pdfRegulamin gry edukacyjnej

  UWAGA: Niepełnoletni uczestnicy gry edukacyjnej zobowiązani są do przedstawienia podpisanej przez rodzica/opiekuna prawnego zgody na udział w grze:

  pdfZgoda na uczestnictwo dziecka w grze edukacyjnej

  Wymagana jest akceptacja regulaminu za pośrednictwem poniższego formularza:
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Pole wymagane
Powle wymagane

Udostępnij