CINIBA - Aktualne zasady funkcjonowania CINiB-y

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
baner2.jpeg
001.jpeg
images/b2.jpg
images/d1.jpg
previous arrow
next arrow

Szanowni Czytelnicy!

Uprzejmie informujemy, że CINiBA jest dla Państwa dostępna od poniedziałku do piątku od 8:00 do 20:00, a w soboty od 10.00 do 18.00.

Otwarte są: strefy wolnego dostępu, czytelnia główna oraz prasy bieżącej, miejsca do pracy, kabiny oraz stanowiska komputerowe.

Serdecznie zapraszamy do Centrum!

Szczegółowe zasady funkcjonowania CINiB-y:

 1. Z CINiB-y skorzystać mogą jedynie osoby zarejestrowane w systemie bibliotecznym. Osoby, które nie posiadają konta zobowiązane są do dokonania zdalnej rejestracji i dopełnienia niezbędnych formalności w wypożyczalni.
 2. Przed wejściem do strefy wolnego dostępu zachęcamy do pozostawiania okryć wierzchnich i toreb w szafkach depozytowych. Wizytę w bibliotece należy zarejestrować w wypożyczalni.
 3. Warunkiem skorzystania z czytelni oraz kabin jest okazanie dyżurującemu bibliotekarzowi dokumentu zarejestrowanego w systemie bibliotecznym (legitymacji studenckiej, pracowniczej lub karty bibliotecznej).
 4. Zamówienia na zbiory do korzystania w czytelni składa się poprzez katalog Integro. Z książek w czytelni można korzystać przez 7 dni. Na życzenie użytkownika okres ten może zostać wydłużony do dwóch tygodni, jeśli nie ma innych oczekujących.
 5. Z kabin mogą korzystać wszystkie zainteresowane osoby posiadające dokument uprawniający do wypożyczania zbiorów (legitymacja studencka, pracownicza, karta biblioteczna) lub kartę gościa. Rezerwacji można dokonać za pośrednictwem usługi BookingPlace oraz telefonicznie (32 786 51 51) lub osobiście. Pierwszeństwo przysługuje pracownikom naukowym i doktorantom, a w następnej kolejności studentom UŚ i UE.
 6. Po zakończeniu pracy w danym dniu kabinę należy zamknąć, a klucz zwrócić dyżurującemu bibliotekarzowi. Materiały biblioteczne można zostawić w pomieszczeniu na czas rezerwacji kabiny po zakończeniu pracy w danym dniu. CINiBA nie bierze odpowiedzialności za pozostawione tam cenne przedmioty.
 7. Ze zbiorów w strefie wolnego dostępu korzysta się samodzielnie. Elektroniczne zamówienia na materiały biblioteczne w tych strefach przeznaczone do wypożyczania można wysyłać wyłącznie w godz. 20:00 – 8:00.
 8. Wypożyczenia krótkoterminowe możliwe są zgodnie z zasadami wypożyczeń nocnych i weekendowych określonymi w Regulaminie udostępniania zbiorów w CINiB-ie („na noc” można wypożyczyć nie więcej niż  3 woluminy, nie wcześniej niż na godzinę przed zamknięciem CINiB-y; zwrot musi nastąpić do godz. 10:00 dnia następnego, „na weekend” można wypożyczyć nie więcej niż  5 woluminów; wypożyczenie możliwe jest ostatniego dnia pracy CINiB-y, nie wcześniej niż na godzinę przed jej zamknięciem, a zwrot musi być dokonany do godz. 10:00 pierwszego dnia pracy CINiB-y po przerwie).
 9. Dla zarejestrowanych użytkowników udostępnione zostają stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Zachęcamy jednak do korzystania z własnego sprzętu komputerowego.
 10. Udostępnione zostają urządzenia do samodzielnych wypożyczeń (selfchecki) oraz skanery.
 11. Zachęcamy do dokonywania zwrotów książek poprzez całodobową wrzutnię umieszczoną na zewnątrz budynku.
 12. Zachęcamy do korzystania z baz prenumerowanych oraz zasobów dydaktycznej biblioteki cyfrowej UŚ z komputerów domowych. Wymaga to posiadania aktywnego konta w bibliotece. Autoryzacja odbywa się poprzez system HAN. Z baz mogą korzystać pracownicy, emerytowani pracownicy UŚ oraz studenci, doktoranci i słuchacze studiów podyplomowych UŚ. 

Dla użytkowników usługi „zamów kopię” przywrócona zostaje regulaminowa cena tj. 0,6 PLN.

covid komunikat litera i na żółtym tle
Nasze zasady bezpieczeństwa: 
 

1. Pracownicy oraz użytkownicy biblioteki powinni bezwzględnie stosować się do zasad profilaktycznych przedstawianych i aktualizowanych przez Główny Inspektorat Sanitarny i Ministerstwo Zdrowia.
2. Osoba z wyraźnymi oznakami choroby, jak uporczywy kaszel, złe samopoczucie, trudności w oddychaniu, nie zostanie wpuszczona na teren biblioteki.
3. CINiBA zachęca do zwrotów książek w całodobowej wrzutni usytuowanej na zewnątrz gmachu.
4. Wypożyczalnia przyjmuje jedynie płatności kartą. Można je także zrealizować poprzez system PayU, BLIK (opcja jest dostępna po zalogowaniu się w zakładce "Konto użytkownika", w sekcji "Opłaty – nierozliczone") lub przelewem na konto.

Udostępnij