nagranie programu śląskie czytaGościem pierwszego odcinka nowego programu TVP Katowice o współczesnej literaturze polskiej był prof. dr hab. Zbigniew Białas, autor powieści pt. Korzeniec. Spotkanie z autorem odbyło się 11 kwietnia 2013 r. o godz. 17.00 w CINiBA (Katowice, ul. Bankowa 11a). Poprowadził je prof. zw. dr hab. Krzysztof Kłosiński.

 

 

Foto Tomasz Sobisz

 

Śląskie czyta

O programie

Co czytają mieszkańcy Śląska? Co warto przeczytać? Ilu jest współczesnych autorów pochodzących z naszego regionu? O czym są ich książki?  Na te i inne pytanie odpowiadamy w programie TVP Katowice „Śląskie czyta”.

Od kwietnia do listopada TVP Katowice oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka, w każdy drugi czwartek miesiąca zapraszają na spotkanie z pisarzem pochodzącym ze Śląska. A będą to: Zbigniew Białas, Henryk Waniek, Marian Pilot, Wojciech Kuczok, Mirka Szychowiak , Krzysztof Siwczyk, Szczepan Twardoch.

Program „Śląskie czyta” będzie emitowany na antenie TVP Katowice w każdą przedostatnia niedzielę miesiąca, o godz. 18.00. W programie: informacje o nowych pozycjach wydawniczych, czytelniczych preferencjach i rekomendacjach mieszkańców Śląska, a także recenzje literackie; komentarze czytelników i specjalistów oraz prezentacja innych wydarzeń promujących czytelnictwo na Śląsku. Nie zabraknie również relacji ze spotkania z autorem miesiąca.

Współpraca przy projekcie "Śląskie czyta", to dla CINiBA kolejne doświadczenie z zakresu badania preferencji czytelniczych mieszkańców naszego regionu. Przypominamy listę książek, które najwyżej ocenili uczestnicy plebiscytu BOOK-TOP Silesia.

Organizator

logo TVP Katowice

 

 

Partnerem projektu jest Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka

logo ciniba

 

 

 

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ministrerstwo Kultury i dziedzictwa Narodowego

Udostępnij