Prezydent Komorowski wręczając nagrodę Grand Prix dla CINiBA, gratulował całemu Śląskowi – Dzięki Bibliotece Akademickiej Śląsk zyskał obiekt, który przejdzie do historii i z którego dumne będą nasze wnuki.

W uroczystości wręczenia nagród uczestniczyli: kierujący realizacją inwestycji dyrektor CINiBA prof. UŚ dr hab. Dariusz Pawelec oraz architekci z pracowni HS99, w której powstał projekt.

 

CINiBA pokonała 1064 projekty nadesłane na konkurs z całej Polski. Do konkursu zgłaszano realizacje oddane do użytku w latach 2000-2012. Nagrody przyznano w czterech  kategoriach: użyteczność publiczna, budynki mieszkalne wielorodzinne, domy jednorodzinne oraz przestrzeń publiczna.

ŻYCIE W ARCHITEKTURZE to ogólnopolski konkurs dotyczący współczesnej architektury. Jego celem jest promocja najlepszych osiągnięć w dziedzinie architektury w Polsce oraz wzrost społecznego zainteresowania jej rolą, poprzez nagradzanie najlepszych obiektów. Wyróżniane są budynki nadające przestrzeni miejskiej nową jakość, szanujące wartości historyczne i kulturowe otoczenia.

Udostępnij