CINIBA - Światowy Tydzień Mózgu 2015

images/b2.jpg
images/d1.jpg
next arrow

Światowy Tydzień Mózgu 2015Od 16 do 19 marca 2015 r. w CINiBA odbywały się wykłady i warsztaty zorganizowane w ramach Światowego Tygodnia Mózgu 2015 (ang. Brain Awareness Week). Wydarzenie miało na celu promowanie wiedzy z zakresu neurobiologii i psychologii, zagadnień budowy i funkcjonowania mózgu, technik jego badania, chorób psychicznych i neurologicznych oraz higieny umysłowej. Było adresowane do studentów, uczniów oraz osób, które interesują się możliwościami i ograniczeniami naszego mózgu. Bardzo dziękujemy za udział.

Uniwersytet Śląski już po raz szósty zorganizował obchody tego wydarzenia. W ramach imprezy odbyły się otwarte wykłady i warsztaty o różnorodnej tematyce. Podczas spotkań uczestnicy zapoznali się z wiadomościami na temat ludzkiego mózgu i umysłu, przedstawionymi w ciekawej, popularnonaukowej formie. Osobom zainteresowanym samodzielnym pogłębianiem wiedzy na ten temat, CINiBA zaproponowała warsztaty wyszukiwania informacji w źródłach internetowych i bibliotecznych.

Tydzień Mózgu 2015 organizowany jest przez studentów, doktorantów, pracowników Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersyteckie Towarzystwo Naukowe we współpracy ze specjalistami informacji naukowej CINiBA.

PLAN WYKŁADÓW OTWARTYCH i WARSZTATÓW:

Wykłady (16-18 marca) – wstęp wolny; Sala Konferencyjna, poziom 0, godzina 17.00
Warsztaty (19 marca) – konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc
;
Sala Dydaktyczna; poziom 0, godzina 17.00

Informacja i zgłoszenie udziału w warsztatach: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; telefon: 32 786 5008, 512 120 774

16.03.2015 poniedziałek

17.00-18.30 dr Jacek Francikowski: Tajemnice neurogleju czyli czego NIE wiemy o naszym mózgu?

17.03.2015 wtorek

17.00-18.30 mgr Justyna Płachetka: Zawsze dzisiaj, jak wygląda życie w amnezji wstecznej i następczej?

18.03.2015 środa

17.00-18.30 dr Marek Kaczmarzyk: Neurobiologia kompromisu albo dlaczego tak trudno zrozumieć własne dzieci?

19.03.2015 czwartek

Zainteresowanym samodzielnym pogłębianiem wiedzy o możliwościach ludzkiego mózgu, CINiBA proponuje warsztaty wyszukiwania informacji na ten temat w źródłach internetowych i bibliotecznych, prowadzone przez mgr Jadwigę Witek i mgra Tomasza Ziębę, Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka

15.30-17.00 Warsztaty "Sztuka szukania w labiryncie informacji: możliwości i niedoskonałości naszego mózgu" – dla młodzieży szkolnej, Sala Dydaktyczna, poziom 0 BRAK WOLNYCH MIEJSC

17.00-18.30 Warsztaty "Sztuka szukania w labiryncie informacji: możliwości i niedoskonałości naszego mózgu" – dla młodzieży szkolnej, Sala Seminaryjna, poziom 2 BRAK WOLNYCH MIEJSC