CINIBA - Testy i nowości

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
previous arrow
next arrow
Slider

Testy i nowości

Oxford University PressTryb dostępu: Online UŚ

Czas trwania testu: 1.06.2022-31.12.2022.

Uniwersytet Śląski otrzymał testowy dostęp do wybranych pełnotekstowych kolekcji wydawnictwa Oxford University Press:

University Press Scholarship Online (HAN) – prawie 2000 monografii z prestiżowych wydawnictw uniwersyteckich takich jak Oxford, MIT, Yale czy Stanford w obszarach zarządzania, finansów i ekonomii. 

Oxford Bibliographies (HAN) - rekomendacje ekspertów na temat najlepszych prac naukowych dostępnych w 40 obszarach tematycznych. Łączą cechy bibliografii z adnotacjami i encyklopedii, a także kierują badaczy do badań naukowych z różnych dziedzin.

Oxford Handbooks Online (HAN) –prestiżowa kolekcji książek naukowych, przedstawiających głęboką analizę omawianych zagadnień.

Oxford Research Encyclopedias (HAN) - kolekcje dogłębnych analiz, podsumowań i artykułów z najnowszą informacją w wybranych 26 obszarach tematycznych

Very Short Introductions (HAN) – oferuje zwięzłe i oryginalne wprowadzenie do szerokiego zakresu tematów — od zdrowia publicznego po etykę buddyjską, od miękkiej materii po klasykę i od historii sztuki po globalizację. Każda praca zawiera autorytatywną i angażującą ocenę koncepcji, dziedziny lub pracy, kreśląc główne idee, tematy i podejścia.

Oxford Scholarship Online (HAN) - ponad 20 tys. książek z 37 dyscyplin.

Kolekcja książek o Ukrainie i RosjiTryb dostępu: Online

Czas trwania testu: 5.04-30.06.2022

Wydawnictwo De Gruyter i partnerzy (Academic Studies Press, Amsterdam University Press, Columbia University Press, Cornell University Press, Edinburgh University Press, Harvard University Press, Princeton University Press, Stanford University Press, transcript Verlag, University of California Press, University of Toronto Press, Yale University Press) otworzyło wybrany zbiór tytułów dotyczących Ukrainy i Rosji. Jest to bezpłatny dostęp do ponad 115 e-booków i 13 artykułów w czasopismach z zakresu historii europejskiej, stosunków międzynarodowych, prawa, historii nowożytnej, nauk politycznych, literatury słowiańskiej i socjologii. Pełny wykaz dostępnych tytułów. Aby odnaleźć właściwy tytuł, należy go odszukać na platformie wydawnictwa De Gruyter


Wydawnictwo Brill uodstępniło 50 publikacji (artykułów i książek) dotyczących zagadnień związanych z Ukrainą, Rosją, migracją, stosunkami międzynarodowymi etc.