CINIBA - CINIBA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
Slider

erasmus plus24 kwietnia 2014 w CINiBA odbyło się bezpłatne szkolenie na temat działań edukacyjnych w ramach programu ERASMUS+ sektor Młodzież. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie, przedstawiciele grup nieformalnych młodzieży), osoby zaangażowane w pracę z młodzieżą (nauczyciele, pedagodzy, pracownicy domów/ośrodków kultury, bibliotekarze), a także osoby działające w stowarzyszeniach i fundacjach.

W trakcie szkolenia uczestnicy dowiedzieli się jaka jest struktura programu Erasmus+ sektor Młodzież, jak można z niego skorzystać oraz jakie są zasady przygotowywania i realizacji projektów.

Program Erasmus+ wszedł w życie 1 stycznia 2014 r. i zastąpił dotychczasowe programy:  „Uczenie się przez całe życie” (oraz jego programy sektorowe – Erasmus, Leonardo da Vinci, Comenius i Grundtvig), akcję Jean Monnet, program „Młodzież w działaniu” oraz pięć innych programów (m.in. Erasmus Mundus i Tempus). Po raz pierwszy w historii programów edukacyjnych Unii Europejskiej, wspierane będą również inicjatywy związane ze sportem. Realizacja programu zaplanowana jest na siedem lat, czyli do roku 2020.Największy nacisk w nowym programie został położony na edukację formalną i "pozaformalną" służącą rozwijaniu umiejętności uczniów, nauczycieli i pracowników oraz poprawy ich sytuacji na rynku pracy.

 

Udostępnij