CINIBA - CINIBA

Slider

25 września 2015 r. w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach eksperci wraz z uczestnikami projektów unijnych debatowali nad przyszłością szkolnictwa zawodowego w województwie śląskim.Spotkanie skierowane było do wszystkich mieszkańców województwa śląskiego w szczególności przedstawicieli szkół, jednostek samorządu terytorialnego, nauczycieli, uczniów oraz pracodawców.

O roli wykształcenia w budowaniu kapitału ludzkiego nie trzeba nikogo dziś przekonywać. Jego znaczenie w gospodarce opartej na wiedzy jest oczywiste – bez dobrze wykształconych kadr trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie wielu dziedzin gospodarki.

Spotkanie skierowane jest do wszystkich mieszkańców województwa śląskiego w szczególności przedstawicieli szkół, jednostek samorządu terytorialnego, nauczycieli, uczniów oraz pracodawców.

Tematyka koncentrować się będzie na plusach i minusach kształcenia zawodowego, współpracy między placówkami a pracodawcami, sposobów na promocję, zmiany jego postrzegania przez uczniów i rodziców, roli jaką pełni nauczyciel podczas ścieżki edukacyjnej wychowanka oraz możliwości rozwoju jakie dają środki unijne.

Podczas spotkania przekazane zostaną wstępne informacje dot. edukacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Podczas konferencji będzie można zobaczyć wystawę prac uczniów z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu - Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru. Dla zainteresowanych przygotowano również wycieczkę po Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej.

REJESTRACJA NA KONFERENCJĘ

Organizatorem wydarzenia jest Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego we współpracy z Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach.

Spotkanie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 32 77 40 431.