CINIBA - CINIBA

Slider

Stanisław BarańczakOd 12 stycznia do 15 marca zapraszamy do CINiBA na wystawę pod tytułem „Twórczość, recepcja i przekłady Stanisława Barańczaka (1946-2014) - w zbiorach CINiBA”. Ekspozycję tworzą wybrane autorskie prace krytycznoliterackie, poezje, przekłady Szekspira oraz poezji amerykańskiej i angielskiej, a także tłumaczenia polskiej poezji na język angielski. Całość została uzupełniona o teksty krytyczne i interpretacyjne twórczości Barańczaka. Odrębną część wystawy tworzą pamiątki związane z osobą poety, należące do prof. dra hab. Dariusza Pawelca – badacza jego twórczości, autora pierwszej książki na temat poezji Stanisława Barańczaka. Są wśród nich m.in.: prywatna korespondencja, tomiki poezji z autografami, zdjęcia. Wystawa mieści się w Holu Głównym na poziomie 0. Zapraszamy do numeru lutowego Gazety Uniwersyteckiej UŚ, w którym ukazał się artykuł wspomnieniowy autorstwa prof. dr. hab. Dariusza Pawelca.

Foto: Gazeta Uniwersytecka UŚ

Foto wystawy: CINiBA
Foto z uroczystości nadania tytułu Doctoris Honoris Causa: wł. Archiwum Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach