CINIBA - Skorzystaj z książkomatów!

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
previous arrow
next arrow
Slider
There is no translation available.

ksikomatSzanowni Czytelnicy,

w związku z ograniczeniami w funkcjonowaniu CINiB-y przywrócona zostaje usługa wypożyczeń poprzez książkomaty.

Zamówienia można odebrać po otrzymaniu powiadomienia z biblioteki, jednak nie później niż w ciągu dwóch dni roboczych od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-20:00. Soboty w sierpniu - książkomaty niedostępne; soboty we wrześniu - ksiażkomaty dostępne w godz. 8:00-16:00.

Usługa realizowana będzie według następujących zasad:


1. Warunkiem skorzystania z usługi jest posiadanie aktywnego konta w CINiB-ie nieobciążonego zaległościami.

2. Czytelnicy, którzy dokonali rejestracji konta wyłącznie zdalnie, zostaną poinformowani przez bibliotekę o możliwości dopełnienia reszty formalności, które umożliwią skorzystanie z usługi.

3. Usługa dotyczy wyłącznie książek znajdujących się w CINiB-ie.

4. Czytelnik w katalogu internetowym Integro wyszukuje potrzebne publikacje ze zbiorów CINiB-y (oznaczone jako „Dokumenty do wypożyczania”), a następnie zamawia je komputerowo używając opcji „zamów” tak, jak wszystkie książki do wypożyczalni.

5. Dodatkowo czytelnik zainteresowany odbiorem zamówienia z książkomatu, wysyła odpowiednią informację na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Pracownik biblioteki weryfikuje adres mailowy z danymi w systemie bibliotecznym i po skompletowaniu zamówienia rejestruje wypożyczenie na koncie czytelnika, a następnie powiadamia użytkownika mailowo (na adres podany podczas rejestracji konta) o możliwości odbioru zamówionych publikacji w książkomacie oraz o terminie, w jakim należy odebrać zamówienie.

6. Zamówienia realizowane są w danym dniu roboczym do godz. 16:00 oraz umieszczane w skrytkach w miarę dostępności książkomatów.

7. Biblioteczny system komputerowy zapewnia użytkownikowi dostęp do informacji o stanie konta, m.in. o liczbie wypożyczonych książek, terminach zwrotu i naliczonych opłatach. Sprawdzanie stanu swojego konta należy do obowiązków czytelnika. Wszelkie wątpliwości proszę zgłaszać niezwłocznie pracownikowi wypożyczalni.

8. Zamówienia można odebrać po otrzymaniu powiadomienia z biblioteki (zgodnie z aktualnym harmonogramem wakacyjnym), jednak nie później niż w ciągu dwóch dni roboczych. Po godzinie 16:00 wszystkie sprawy związane z funkcjonowaniem książkomatu należy zgłaszać wyłącznie mailowo. Będą one rozpatrywane następnego dnia roboczego.

9. Po odebraniu materiałów książkomat należy pozostawić otwarty.

10. Po upływie czasu przewidzianego na odbiór nieodebrane zamówienia zostaną wyjęte z książkomatu i zwrócone z konta użytkownika.

11. Łączna liczba wypożyczonych książek nie może przekraczać limitu wypożyczeń dopuszczalnego dla danego konta zgodnie z Regulaminem udostępniania zbiorów w CINiB-ie.

12. Książkomat nie przyjmuje zwrotów książek. Publikacje można oddać za pośrednictwem całodobowej wrzutni znajdującej się na zewnątrz biblioteki.

13. Dostęp do książkomatu jest regulowany przez ochronę budynku.

14. Książkomat jest monitorowany. Prosimy o korzystanie z niego zgodnie z przeznaczeniem.

15. Podczas korzystania z usługi obowiązują powszechne zasady związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Udostępnij