CINIBA - Portal Pracownika

Aktualizacja danych bibliograficznych w Portalu Pracownika

Dane do Portalu Pracownika dotyczące publikacji pobierane tylko i wyłącznie z Bibliografii Dorobku Pracowników UŚ. Eksport z bazy bibliotecznej odbywa się w odstępach tygodniowych, a pliki eksportowe w formacie .txt są do Portalu pobierane i wgrywane automatycznie.

Biblioteka UŚ zgodnie z załącznikiem do pisma Prorektora ds. Badań Naukowych z dnia 17 lipca 2018 r. przypisała punktację do artykułów, książek i rozdziałów opublikowanych w latach 2017-2019. Punktacja z lat wcześniejszych jest widoczna wybiórczo i służy celom statystycznym i poglądowym.

Wejście do Portalu Pracownika

Czym jest Portal Pracownika?

Jest to system wewnętrzny Uczelni - logowanie odbywa się poprzez wprowadzenie loginu i hasła w Centralnym Systemie Uwierzytelniania Uniwersytetu Śląskiego (CAS). Portal został wdrożony pod koniec 2016 r. jako jeden z Systemów Informatycznych Uniwersytetu Śląskiego.

Jaki jest cel działania Portalu?

Celem Portalu jest umożliwienie kierownikom jednostek monitorowanie postępów podległych im naukowców, w obszarach takich jak:

• dorobek publikacyjny (wraz z rankingami oraz danymi pobieranymi z PBN),
  • działalność badawczo-rozwojowa (informacja o zadeklarowanych dyscyplinach wiedzy),
  • projekty wynalazcze,
  • projekty badawcze oraz wnioski o granty,
  • informacja o widzialności w Sieci (konta ORCID, Google Scholar, ResearchGate).

Jak gromadzone są dane w Portalu?

Serwis Portal Pracownika umożliwia przeglądanie zarówno publikacji znajdujących się w Bibliografii UŚ jak i w Module Sprawozdawczym PBN (tylko rekordy o statusie PBN-AR). Opisy publikacji wprowadzonych lub zmodyfikowanych w bazach źródłowych po dacie ostatniej aktualizacji (wyświetlanej w portalu) pojawią się dopiero po aktualizacji następnej.

Jakie publikacje pobierane są do Portalu z PBN?

Aktualnie z katalogu PBN pobierane są jedynie publikacje o statusie PBN-AR - czyli takie, które zostały zatwierdzone przez Importera Publikacji w jednostce.

Skąd pobierane są dane o projektach?

Za wykaz projektów wynalazczych odpowiada Biuro Rzeczników Patentowych UŚ (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Dane są wyświetlane bezpośrednio z USOS. Jeżeli chodzi o dane dot. projektów uzyskanych w zewnętrznych procedurach konkursowych to należy kontaktować się z z Działem Nauki (krajowe projekty badawcze): Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub z Działem Projektów (projekty zagraniczne). Dane z SAP są pobierane w poniedziałek.