CINIBA - Pomóżmy bezdomnym zwierzętom

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
Slider

CINiBA pomaga Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka wspiera drugą edycję akcji na rzecz bezdomnych zwierząt - Uniwersytet Pomaga. Akcja będzie trwała dwa tygodnie, od 8 do 21 grudnia 2012 roku. W tym czasie w gmachu CINiBA, przy Wypożyczalni na poziomie 0 przeprowadzona zostanie zbiórka darów i środków pieniężnych na rzecz zwierząt przebywających w schroniskach w Katowicach, Sosnowcu, Tychach i Pszczynie.

 

 

 

W ramach akcji, 14 grudnia od godz. 10.00 do 13.00 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się Dzień Edukacji na Rzecz Zwierząt, podczas którego pracownicy wydziału będą mówić o prawnych aspektach doświadczeń prowadzonych na zwierzętach, o możliwościach, jakie daje obywatelom kontakt z rzecznikiem praw obywatelskich, o niehumanitarnym traktowaniu zwierząt domowych, transportach koni, kosmetykach testowanych na zwierzętach i sytuacji schronisk.

Honorowym patronatem akcję objęli: JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, prezydent Katowic Piotr Uszok, prezydent Sosnowca Kazimierz Górski i burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Udostępnij