CINIBA - Dla mediów

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
Slider

Dla mediów

Logo jest głównym elementem budującym wizerunek firmy. Charakteryzuje się określoną kolorystyką i formą plastyczną.

Właścicielem znaku jest Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka. Każdorazowe użycie logotypu powinno być skonsultowane z Zespołem ds. promocji i organizacji wydarzeń.

Mail z projektem prezentującym sposób użycia znaku należy posyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w celu uzyskania akceptacji.

Przykłady, jak należy stosować znak dla prawidłowego używania, znajdą Państwo w księdze znaków. Zasad tych powinno się bezwzględnie przestrzegać dla dobra i jednorodnego wizerunku instytucji.

 

Logo CINiB-y do pobrania:

 

wersja polska

 

wersja angielska

 

Księga znaku CINIB-y:

Notatka prasowa o Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka to wspólna książnica naukowa dwóch katowickich uczelni – Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego. Biblioteka jest usytuowana w sercu kampusu uniwersyteckiego, w centrum miasta. Z usług CINiB-y korzystają przede wszystkim naukowcy i studenci, ale także mieszkańcy miasta Katowice i całego regionu. Biblioteka jest otwarta dla wszystkich czytelników, a korzystanie z jej zasobów bezpłatne. Centrum, poprzez nowoczesne zaplecze informacyjno-multimedialne, wspiera wszelkie potrzeby indywidualnego rozwoju. To jeden z najnowocześniejszych ośrodków informacji zapewniających wsparcie dla edukacji, kultury i biznesu. O otwartym charakterze książnicy świadczy nie tylko wolny dostęp do krajowych i światowych publikacji w postaci tradycyjnej i elektronicznej, ale także fachowa pomoc ze strony bibliotekarzy, przyjazna architektura, najnowsze technologie i rozwiązania (w tym urządzenia samoobsługowe) oraz dostosowanie gmachu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dobra organizacja przestrzeni (miejsca do pracy indywidualnej i grupowej, do czytania prasy, do odpoczynku) sprawia, że książnica jest znana w regionie jako miejsce spotkań intelektualnych i przyjemnego spędzania czasu. Obok funkcji bibliotecznych CINiBA odgrywa także rolę centrum kulturalno-edukacyjnego. Rocznie odbywa się tutaj ok. 400 wydarzeń – konferencji, szkoleń, sympozjów, warsztatów, wystaw adresowanych do środowiska akademickiego, mieszkańców regionu i nie tylko.

Centrum jest czynne od poniedziałku do soboty w godzinach 8.00-20.00 a w czasie sesji egzaminacyjnych do 23.00.

 

Wyrażamy zgodę na pobranie i nieodpłatne wykorzystanie zdjęć w materiałach prasowych dotyczących CINiB-y pod warunkiem podpisania autora zdjęcia.

 

Zdjęcia CINiB-y (fot. Wojciech Mateusiak):

 

Zdjęcia CINiB-y (fot. Zespół ds. promocji i organizacji wydarzeń):

 

 

Notatka prasowa o projekcie „Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka” i jego realizacji

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka to wspólny projekt Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Przedsięwzięcie doprowadziło do wybudowania oraz uruchomienia nowoczesnej biblioteki naukowej, spełniającej standardy XXI wieku, tak w zakresie udostępniania informacji niezbędnej do realizacji programów studiów obu uczelni, jak i zwiększenia dostępności literatury naukowej w regionie. Główny cel projektu stanowiło wzmocnienie roli Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego jako szkół wyższych i przygotowanie ich do odgrywania kluczowej roli w procesie budowy konkurencyjnej, innowacyjnej i dynamicznie rozwijającej się gospodarki regionalnej.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL 2007-2013 oraz z budżetu samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, realizowany przez konsorcjum Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

Całkowita wartość projektu: 77 260 822,05 PLN
Całkowite wydatki kwalifikowalne: 71 990 547,29 PLN
Dofinansowanie: 52 675 483,45 PLN

Okres realizacji projektu: 22 października 2007r. – 19 lipca 2012 r.

 

Zdjęcia z budowy CINiB-y (archiwum CINiB-y):

 

Na zdjęciu statuetka Lodołamacz 2018, złota postać trzymająca kryształową taflę lodu.Z wielką satysfakcją i radością informujemy, że wspólna biblioteka Uniwersytetów Śląskiego i Ekonomicznego została uhonorowana w ogólnopolskim konkursie „Lodołamacze 2018”. Kapituła przyznała CINiB-ie I miejsce w kategorii Przyjazna Przestrzeń Publiczna. Statuetkę i dyplom odebrał prof. dr hab. Dariusz Pawelec, Dyrektor Centrum. Uroczysta Gala odbyła się 27 września 2018 r. w Zamku Królewskim w Warszawie. 5 września Centrum wygrało również regionalny etap "Lodołamaczy 2018" za najlepsze rozwiązanie urbanistyczne i architektoniczne w zakresie dostosowania budynków i przestrzeni dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Nagrody te są dla nas ogromnym wyróżnieniem. Serdecznie dziękujemy!

 

Na brązowej teczce leży złoty medal w pudełku. Na medalu napis: W dowód uznania, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, rok założenia 1917.

Z ogromną radością i dumą informujemy, że podczas uroczystości z okazji Jubileuszu 50-lecia Biblioteki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, które odbyły się 30. października br. w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej, książnica Uniwersytetu Śląskiego została uhonorowana Medalem w Dowód Uznania przyznanym przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Odznaczenie, na ręce prof. dr. hab. Dariusza Pawelca, Dyrektora BUŚ, wręczyła Pani dr Joanna Pasztaleniec-Jarzyńska, Przewodnicząca SBP.

Briefing prasowy nt. „Jak odpoczywać po pracy i odstresować się na urlopie”18 czerwca w czwartek o 10.30 zapraszamy do CINiBA na briefing prasowy
"Jak odpoczywać po pracy i odstresować się na urlopie"
Miejsce spotkania: Sala Dydaktyczna, poziom 0, Katowice, ul. Bankowa 11a
Kontakt: Jadwiga Witek, rzeczniczka prasowa CINiBA, kom. 512 120 774

 

W środę, 6 maja 2015 r. w Sali Seminaryjnej CINiBA o godzinie 9:00 rozpocznie się Seminarium pt. "Wprowadzenie do Akademii Zrównoważonej Produkcji – czyli o praktyce ochrony środowiska w biznesie". Organizatorami spotkania są Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka (CINiBA). Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych – wstęp wolny.

Światowy Tydzień Mózgu 2015

Briefing prasowy dot. Światowego Tygodnia Mózgu 2015
16 marca, poniedziałek, godzina 10:30
Sala Konferencyjna CINiBA, ul. Bankowa 11a, Katowice

16 marca 2015 r. (w poniedziałek) o godzinie 10.30 w Sali Konferencyjnej CINiBA odbędzie się briefing prasowy poświęcony obchodom Światowego Tygodnia Mózgu 2015 na Uniwersytecie Śląskim.W spotkaniu weźmie udział dr Jacek Francikowski (WBiOŚ UŚ) oraz Jadwiga Witek, rzecznik prasowy CINiBA.

Od 16 do 19 marca 2015 r. zapraszamy do CINiBA na wykłady i warsztaty organizowane w ramach Światowego Tygodnia Mózgu 2015 (ang. Brain Awareness Week). Wydarzenie ma na celu promowanie wiedzy z zakresu neurobiologii i psychologii, zagadnień budowy i funkcjonowania mózgu, technik jego badania, chorób psychicznych i neurologicznych oraz higieny umysłowej. Jest adresowane do studentów, uczniów oraz osób, które interesują się możliwościami i ograniczeniami naszego mózgu. Udział we wszystkich spotkaniach jest nieodpłatny. Zapraszamy.

CINiBA nocą naładuje mocą

28 stycznia w środę CINiBA rozpoczyna nowe działanie w ramach „biblioteki otwartej”, pod tytułem CINIBA NOCĄ NAŁADUJE MOCĄ! Podczas sesji egzaminacyjnej od 28 stycznia do 6 lutego biblioteka wydłuża czas pracy do 23:00. Przygotowujący się do egzaminów studenci śląskich uczelni będą mogli swobodnie korzystać w CINiBA z dostępu do wiedzy, fachowej porady bibliotekarzy, a także z miejsca, gdzie w przyjaznej atmosferze intelektualnego fermentu można się spokojnie pouczyć. CINiBA to biblioteka otwarta, więc jak zwykle mogą z niej korzystać wszyscy, nie tylko studenci.

ciniba wsrod 7 najwiekszych projektow ue w polscePortal Gazeta.pl opublikował listę siedmiu największych unijnych projektów, które zmieniły kraj: Polska od dekady jest w europejskiej rodzinie. Przez ten okres zainwestowaliśmy ze środków własnych, jak i dzięki pieniądzom z Unii prawie 600 mld zł z Narodowej Strategii Spójności. Prezentujemy największe i najdroższe projekty, które urozmaiciły i zmieniły nasz kraj [Źródło: www.gazeta.pl].

dni otwarte10 maja w sobotę, w godzinach od 8:00 do 20:00 serdecznie zapraszamy do Centrum na Dni Otwarte. Przedsięwzięcie będzie odbywać się w ramach obchodów 10. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji, w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego i Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju organizujemy wydarzenie, którego celem jest zaprezentowanie jednego z kluczowych dla rozwoju regionu projektów, zrealizowanych ze środków unijnych. W programie m.in.: zwiedzanie biblioteki, w tym stref na co dzień niedostępnych dla czytelników, warsztaty, pokazy oraz zajęcia dla dzieci. Wstęp wolny – zapraszamy.