CINIBA - Zasady korzystania z szatni oraz szafek skrytkowych dotyczące Użytkowników CINiB-y

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
Slider
wakacje strona www

Godziny otwarcia w czasie wakacji

Cze 22, 2020
Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym CINiBA będzie…

Przeczytam 52 książki w 2020 roku

Gru 30, 2019
Drodzy Czytelnicy, z radością informujemy, że CINiBA włączyła się w inicjatywę…
logo CINiB-y na tle zdjęcia elewacji gmachu

Zapisz się zdalnie i korzystaj ze źródeł w domu

Mar 16, 2020
Szanowni Czytelnicy, wychodząc naprzeciw potrzebom czytelników – pracowników, studentów,…

Książkomaty - nowa usługa CINiB-y

Kwi 24, 2020
Szanowni Czytelnicy, specjalnie dla Państwa uruchomiliśmy książkomaty umożliwiające…
1 ciniba online www hashtag

Zdalne usługi biblioteki

Mar 14, 2020
Szanowni Czytelnicy, Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka oraz pozostałe…
bteka dydakt us1

Dydaktyczna biblioteka cyfrowa UŚ

Mar 20, 2020
Biblioteka Uniwersytetu Śląskiego uruchomiła Dydaktyczną bibliotekę cyfrową UŚ. Będą w…
ibuklibra

IBUK libra

Lut 13, 2019
IBUK Libra jest platformą prenumerowaną przez Bibliotekę Uniwersytetu Śląskiego.…
monitor z poukładanymi książkami i napisem "wystawa online"

Zagraniczne książki naukowe - wystawa online

Cze 05, 2020
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że chcąc umożliwić całej społeczności…
rebus www ciniba

RE-BUŚ - Repozytorium Uniwersytetu Śląskiego

Mar 16, 2020
Zapraszamy do korzystania z Repozytorium Uniwersytetu Śląskiego RE-BUŚ. W Repozytorium…

        I Przepisy ogólne

 

 1. Użytkownicy CINIB-y zobowiązani są do pozostawienia w szatni (a w okresie wiosenno-letnim w szafkach depozytowych) okryć wierzchnich, a także parasoli, teczek, plecaków, toreb, z wyjątkiem torebek o maksymalnej wielkości zeszytu (format A4, 21 x 30 cm). Nie dotyczy to organizatorów oraz gości wydarzeń odbywających się w sali seminaryjnej na poziomie 2. Osoby te mogą wejść na teren biblioteki z torebkami większymi niż format A4, jednak zobowiązane są do noszenia specjalnych identyfikatorów „Gość CINIB-y” (do pobrania przez organizatorów w informatorium na poziomie 0).
 2. W szatni znajdują się szafki depozytowe zamykane na kluczyk lub na PIN. Aby skorzystać z szafki zamykanej na kluczyk, należy posiadać zwrotną monetę 1 lub 2 zł, pozwalającą na uruchomienie mechanizmu zamka i wyjęcie kluczyka po zamknięciu.
 3. W szafkach nie wolno przechowywać rzeczy cennych, przedmiotów mogących je zabrudzić lub zniszczyć i stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa osób przebywających w CINIB-ie oraz samego obiektu, szczególnie przedmiotów łatwopalnych, substancji chemicznych, wydzielających nieprzyjemne zapachy, substancji żrących, alkoholu oraz rzeczy, których posiadanie może być uznane za niezgodne z prawem.
 4. Osoba korzystająca z szafki powinna dbać o jej poszanowanie i korzystanie zgodne z jej przeznaczeniem.
 5. Rzeczy w szafkach można przechowywać tylko w czasie korzystania z CINiB-y i bezwzględnie należy je zabrać tego samego dnia przed zamknięciem obiektu.
 6. W przypadku korzystania z szafek niezgodnego z zapisami niniejszego regulaminu CINiBA zastrzega sobie prawo do komisyjnego otwarcia szafki.
 7. W przypadku, gdy użytkownik zagubi klucz lub zapomni PIN-u, może odebrać rzeczy po komisyjnym otwarciu szafki po zakończeniu pracy CINIB-y lub z depozytu.
 8. Osoba odbierająca rzeczy z depozytu musi je dokładnie opisać, potwierdzić ich odbiór na protokole otwarcia szafki oraz zwrócić klucz. W przypadku zagubienia klucza dodatkowo wpłaca w kasie wypożyczalni kwotę 50 zł, jako zwrot kosztów wymiany zamka i dorobienia klucza.
 9. Za wszelkie następstwa utraty lub uszkodzenia klucza do szafki skrytkowej wyłączną odpowiedzialność ponosi osoba korzystająca z szafki.
 10. CINiBA nie bierze odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w szafkach.
 11. Korzystanie z szatni jest bezpłatne. Za zagubiony numerek pobierana jest opłata 25 zł, którą należy uiścić w kasie wypożyczalni.

II Tryb otwierania szafek skrytkowych

 

 1. Po zakończeniu pracy CINIB-y szafki zamykane na kluczyk otwierane są komisyjnie. Szafki zamykane na PIN otwierają się automatycznie o ustalonej godzinie.
 2. Komisyjne otwieranie szafek następuje w przypadku korzystania z szafek niezgodnego z zapisami niniejszego regulaminu, w przypadku, gdy pozostawiono w nich rzeczy po zamknięciu CINiB-y (dot. szafek na kluczyk),
  w przypadku zagubienia klucza lub zapomnienia PIN-u przez użytkownika.
 3. Szafka otwierana jest przez kierownika obiektu lub osobę przez niego wskazaną kluczem zapasowym w obecności przynajmniej jednego pracownika CINiB-y.
 4. Z przeprowadzonej czynności sporządza się protokół. Wzór protokołu stanowi załącznik nr 1.
 5. Postępowanie z rzeczami usuniętymi z szafek:
  1. rzeczy mogące zabrudzić lub zniszczyć szafki, stanowiące zagrożenie dla bezpieczeństwa osób przebywających w CINiB-ie oraz samego obiektu, szczególnie przedmioty łatwopalne, substancje chemiczne, wydzielające nieprzyjemne zapachy, substancje żrące, alkohol – utylizuje się natychmiast,
  2. pozostałe rzeczy zostają umieszczone w foliowym worku, który oznacza się datą oraz numerem szafki, z której wyjęto rzeczy,
  3. zdeponowane rzeczy można odebrać u kierownika obiektu od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00, w ciągu 2 miesięcy od daty ich zabezpieczenia.
 6. Osoba odbierająca rzeczy z depozytu jest zobowiązana je opisać oraz poświadczyć ich odbiór na protokole otwarcia szafki.

 

Udostępnij


 • usk
 • uek