Polish (Poland)English (United Kingdom)Czech (Czech Republic)

Czytelnie i Mediateka

Czytelnia

CzytelniaW Czytelni znajdującej się na poziomie 1 gmachu CINiBA można korzystać z książek, czasopism, materiałów z magazynów zamkniętych oraz publikacji sprowadzonych z innych bibliotek. Materiałów tych nie można zabierać poza obręb Czytelni. Na życzenie czytelnika bibliotekarz może zatrzymać zamówione publikacje, jednak nie dłużej niż 7 dni. Do dyspozycji Czytelników pozostaje 5 stanowisk komputerowych.

Zamówienia na materiały z magazynów zamkniętych są przyjmowane najpóźniej na 30 minut przed zamknięciem. Zamówienia złożone po tym czasie będą realizowane następnego dnia roboczego.

Na księgozbiór podręczny składają się: encyklopedie ogólne (polskie i zagraniczne), bibliografie dziedzinowe i seria Prace Naukowe UŚ.

Aby korzystać z Czytelni nie trzeba być zapisanym do biblioteki, wystarczy dyżurującemu pracownikowi zostawić dokument tożsamości (np. legitymację studencką, dowód osobisty).

Do dyspozycji Czytelników są kabiny pracy indywidualnej.


Czytelnia Prasy Bieżącej

Czytelnia Prasy Bieżącej

 

Czytelnia Prasy Bieżącej mieści się na poziomie 2 gmachu CINiBA. Znajdziemy w niej najnowszą informacyjną i opiniotwórczą prasę, m.in. polskie i zagraniczne gazety i tygodniki.

 

 

 

 

Pracownia Komputerowa

Pracownia Komputerowa

 

W Pracowni Komputerowej na poziomie 1 gmachu CINiBA znajduje się 21 terminali z dostępem do sieci.

 

 

 

 

 

Mediateka

Mediateka

 

W Mediatece zlokalizowanej na poziomie 1 oferujemy dostęp do multimediów oraz stanowisk komputerowych, na których można odtwarzać płyty wymagające zainstalowania programu i zrestartowania komputera.

Słuchawki dostępne są w Czytelni na poziomie 1.

Uniwersytet Śląski w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Projekt CINiBAProjekt Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka został zrealizowany w latach 2008-2012, dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt był również finansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.