Polish (Poland)English (United Kingdom)Czech (Czech Republic)

Bazy danych

Więcej artykułów…

Biography In Context

Biography In Context   wejścieDostęp w American Corner

Biography In Context

Baza biograficzna zawierająca informacje z ponad 650 gazet, czasopism i innych źródeł.

A to Z Guide to eLibrary USA

Artemis Literary Sources   wejścieDostęp w American Corner

A to Z Guide to eLibrary USA Journals wejście

Baza czasopism elektronicznych dostępnych w bazach danych American Corner.

Artemis Literary Sources

Artemis Literary Sources   wejścieDostęp w American Corner

Artemis Literary Sources wejście

Artemis Literary Sources umożliwia przeszukanie literackich baz danych: Literature Resource Center, LitFinder, Literature Criticism Online, Dictionary of Literary Biography .


AllMusic

AllMusic (AMG)AllMusic (AMG) to jedna z największych na świecie baz danych o tematyce muzycznej - używana m.in. przez sklepy muzyczne i część odtwarzaczy do identyfikowania utworów oraz tworzenia bibliotek muzyki.

Początkowo ukazująca się w formie książkowego przewodnika AMG to miliony utworów i setki tysięcy okładek płyt udostępnionych online - część tych zbiorów publikowana jest na otwartych licencjach.

 

 

Polska Bibliografia Wiedzy o Komiksie

Polska Bibliografia Wiedzy o KomiksiePolska Bibliografia Wiedzy o Komiksie to katalog (baza danych), zawierający informacje o wszelkiego rodzaju publikacjach, dotyczących komiksu: artykułach, recenzjach, pracach naukowych, książkach, czasopismach itd.

Podstawowym celem bazy danych jest skatalogowanie publikacji dostępnych drukiem, ale są w niej dostępne również publikacje internetowe (z linkami do ich pełnej treści). Baza danych obejmuje okres od "pradziejów" komiksowej publicystyki w Polsce, czyli lat pięćdziesiątych, po współczesność i nie ogranicza się do źródeł polskojęzycznych.

 

Uniwersytet Śląski w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Projekt CINiBAProjekt Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka został zrealizowany w latach 2008-2012, dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt był również finansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.