Polish (Poland)English (United Kingdom)Czech (Czech Republic)

Kopiowanie materiałów

Skanowanie bezpłatne

Do dyspozycji czytelników CINiBA pozostaje 5 samoobsługowych skanerów książkowych zlokalizowanych na 3 poziomach gmachu:

 • na poziomie 0 znajduje się skaner podłączony do Sieci;
 • na 1 poziomie znajduje się skaner do którego należy podłączyć pendrive lub inny rodzaj pamięci przenośnej (łącze USB, urządzenie nie jest podpięte do Internetu!), oraz 1 skaner podłączony do Sieci;
 • na poziomie 2 znajdują się kolejne 2 skanery podłączone do Sieci, pliki można przesłać pocztą.

Elektroniczne zamawianie skanów

CINiBA umożliwia zdalne zamawianie i pobieranie cyfrowej kopii artykułów, fragmentów książek itp. ze  zbiorów Biblioteki, skatalogowanych w komputerowym systemie bibliotecznym oraz oznaczonych przyciskiem „Zamów kopię”.

Z usługi skorzystać mogą czytelnicy posiadający konto w systemie bibliotecznym. Płatności realizowane są poprzez usługę Pay-U. Pobranie zrealizowanego zamówienia następuje po zalogowaniu się na konto użytkownika. Więcej informacji w Regulaminie elektronicznego zamawiania skanów oraz Cenniku.

Ksero i wydruki

Do dyspozycji czytelników w gmachu CINiBA pozostają 4 samoobsługowe wielofunkcyjne urządzenia umożliwiające kserowanie, drukowanie i  skanowanie (czarno-białe i kolorowe). Maszyny znajdują się na wszystkich poziomach: 2 na poziomie 0 oraz po jednej na poziomach 1 i 2. Cennik: wydruk A4 mono 0,10 zł, wydruk A3 mono 0,20 zł, wydruk A4 kolor 1,00 zł, wydruk A3 kolor 2,00 zł, skanowanie 0,04 zł, użycie funkcji dupleksu (drukowanie dwustronne) stawka razy 2.

Fotografowanie zbiorów w CINiBA

W Centrum można samodzielnie wykonywać zdjęcia zbiorów własnym aparatem. W przypadku księgozbioru z Czytelni oraz z magazynów zamkniętych zgody na wykonywanie fotografii udziela dyżurujący bibliotekarz.

Biblioteka realizuje odpłatną usługę skanowania i wykonywania fotografii cyfrowej zbiorów na zamówienie:

 • Usługa dotyczy wyłącznie materiałów będących w posiadaniu Biblioteki lub sprowadzonych przez Wypożyczalnię Międzybiblioteczną,
 • wypełniony formularz zamówienia (do pobrania niżej) należy składać w Informatorium na poziomie 0,
 • opłatę należy uiścić w Wypożyczalni na poziomie 0,
 • w przypadku większych zamówień Biblioteka zastrzega sobie prawo do pobrania zaliczki w wysokości 10% wartości całego zamówienia.

Cennik usług

Dostarczanie czytelnikom cyfrowych kopii materiałów bibliotecznych w ramach "Biblioteki bez barier"

Biblioteka Uniwersytetu Śląskiego posiada w ofercie usługę dostarczania studentom UŚ cyfrowych kopii materiałów bibliotecznych. Do użytku osobistego skanujemy na zlecenie między innymi artykuły z czasopism oraz wybrane rozdziały z książek. W celu uzyskania cyfrowych kopii materiałów gromadzonych przez bibliotekę prosimy o kontakt z Biurem do spraw Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Śląskiego.

 • Adres Biura do spraw Niepełnosprawnych: ulica Bankowa 14, pokój nr 509, 40-007, Katowice
 • Telefon/fax (0-32) 359 1998
 • email Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 • Gadu Gadu 1854758
 • Godziny otwarcia od poniedziałku do piątku od 07:30 do 15:30

Uniwersytet Śląski w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Projekt CINiBAProjekt Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka został zrealizowany w latach 2008-2012, dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt był również finansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.