Biodiversity Heritage Library

Biodiversity Heritage LibraryWolny dostęp

Biodiversity Heritage Library wejście

Biblioteka cyfrowa BHL oferuje dostęp do ponad 120 tys. publikacji obejmujących 41 milionów stron. Jest współtworzona przez 28 instytucji z całego świata.

The Biodiversity Heritage Library (BHL) to konsorcjum bibliotek botanicznych i bibliotek historii naturalnej współpracujących w celu zdigitalizowania i upowszechnienia w otwartym dostępie kolekcji literatury dotyczącej bioróżnorodności.

Główne zadania BHL to:

• budowanie i utrzymywanie możliwie największego, miarodajnego i renomowanego repozytorium literatury i materiałów archiwalnych dotyczących bioróżnorodności;
  • praca nad rozwojem narzędzi pozwalających na jak najefektywniejsze przeszukiwanie zawartości repozytorium;
  • pozyskiwanie dla konsorcjum nowych partnerów;
  • prowadzenie działalności informacyjnej i edukacyjnej o BHL.

Przewodnik po bazie Biodiversity Heritage Library

Galeria wybranych grafik z kolekcji dostępnych w Biodiversity Heritage Library:

Prezentacje dotyczące The Biodiversity Heritage Library w serwisie slideshare.

Prezentacje dotyczące The Biodiversity Heritage Library w serwisie slideshare