CINIBA - CINIBA

Zdalny dostęp do źródeł elektronicznych dla UŚ - system HAN

Od 1 stycznia 2015 roku Biblioteka Uniwersytetu Śląskiego oferuje nowy sposób zdalnego dostępu do baz danych i źródeł elektronicznych poprzez system HAN. Dotychczas użytkowany OneLog nie będzie już wykorzystywany.

Warunkiem korzystania z baz danych z komputerów zlokalizowanych poza siecią Uniwersytetu Śląskiego jest posiadanie aktywnego konta w systemie bibliotecznym  (Prolib).

Kto może korzystać z Systemu HAN?

• studenci, doktoranci i słuchacze studiów podyplomowych Uniwersytetu Śląskiego,
  • pracownicy oraz emerytowani pracownicy Uniwersytetu Śląskiego.

Jak korzystać z systemu HAN?

Aby skorzystać z dowolnej bazy należy wybrać  link (oznaczony jako HAN UŚ) znajdujący się na stronie CINiBA w zakładce Źródła elektroniczne. Każda baza ma swój indywidualny link; można je znaleźć w opisach poszczególnych baz lub w wykazie alfabetycznym i dziedzinowym. Po kliknięciu w odpowiedni link pojawi się okno do logowania, w które należy wpisać login (pesel lub numer karty bibliotecznej) oraz hasło używane w katalogu elektronicznym (OPAC).

Co zrobić jeśli nie możemy się zalogować do systemu HAN?

Uprzejmie prosimy o sprawdzenie nowego systemu, a w przypadku problemów z logowaniem o zgłoszenie się do którejkolwiek z bibliotek systemu biblioteczno-informacyjnego UŚ lub email na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W sytuacji, gdy konto jest zablokowane lub nie została rozliczona opłata za nieterminowy zwrot, prosimy o uregulowanie należności i zwrot książek lub prolongatę terminu. W przypadku blokady konta korzystanie ze zdalnego dostępu nie będzie możliwe.

Czy system HAN wymaga konfiguracji?

HAN nie wymaga dodatkowych instalacji ani konfiguracji przeglądarki internetowej.

Do baz oznaczonych jako han/netman należy stosować przeglądarki obsługujące pełny standard HTML 5. Tj.: Google Chrome 11 (lub wyższa), Apple Safari 5 (lub wyższa), Firefox 4 (lub wyższa), Microsoft IE 10 (lub wyższa), Opera (najnowsza).