Doktoraty UŚ i UE

Doktoraty UŚ i UE

Uniwersytet Śląski

Doktoraty znajdujące się w zbiorach BUŚ zostały opracowane w katalogu elektronicznym UŚ i UE.

Prace doktorskie w wersji elektronicznej mają przeznaczenie „zbiór zabezpieczony” (bez opcji „zamów”) oraz podany link do Repozytorium Prac Doktorskich (Repozytorium stanowi część Biblioteki Cyfrowej UŚ), a także, jeśli pozwala na to udzielona licencja, link do Śląskiej Biblioteki Cyfrowej. Z Repozytorium można korzystać na każdym komputerze w CINiB-ie lub w bibliotekach wydziałowych. Otwarcie wybranej publikacji wymaga wpisania w polu: „użytkownik” słowa „user” (hasło nie jest wymagane). Prac nie można drukować ani zapisywać.

Prace w formie wydruku są sukcesywnie skanowane i umieszczane w Repozytorium.

Rozprawy, które nie zostały jeszcze umieszczone w Repozytorium, można zamawiać w katalogu elektronicznym UŚ i UE do Czytelni.

Archiwalne prace doktorskie zgromadzone na Wydziale Prawa i Administracji, Wydziale Artystycznym, Wydziale Nauk o Ziemi i Wydziale Teologicznym udostępniane są w bibliotekach specjalistycznych tych wydziałów.

Rozprawy doktorskie UŚ przed obroną

Lista doktoratów dopuszczonych do publicznej obrony w Uniwersytecie Śląskim dostępna jest na stronie internetowej CINiB-y wraz z linkami do tekstu rozprawy, recenzji i streszczenia umieszczonych w Repozytorium Prac Doktorskich.

Zachęcamy autorów doktoratów do udzielenia licencji na umieszczenie rozprawy w Śląskiej Bibliotece Cyfrowej. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Biblioteką lub przesłanie wersji elektronicznej pracy wraz z podpisaną licencją.

Zarządzenie nr 31/2014 z dnia 2014-03-13 Rektora UŚ w sprawie utworzenia repozytorium rozpraw doktorskich dopuszczonych do publicznej obrony w Uniwersytecie Śląskim oraz określenia trybu i warunków ich gromadzenia i udostępniania przez Bibliotekę Uniwersytetu Śląskiego i biblioteki specjalistyczne. Sposób przekazania pracy doktorskiej do repozytorium.

Uniwersytet Ekonomiczny

Biblioteki wydziałowe udostępniają na miejscu prace doktorskie oraz prace naukowo-badawcze. Zainteresowanych prosimy o wcześniejszy kontakt z p. Anną Łukowską-Stachurą telefoniczne (32-257-73-45) lub mailowo (anna.lukowska-stachura(at)ue.katowice.pl ; b.wydzialowe(at)ue.katowice.pl).

Zapytanie winno zawierać imię i nazwisko autora pracy, tytuł lub rok obrony, a w przypadku prac naukowo-badawczych rok wydania publikacji. W informacji zwrotnej osoby zainteresowane otrzymają informacje dotyczące czasu i miejsca udostępnienia pracy.

Przed obroną dysertacje doktorskie wystawiane są do wglądu w budynku CNTI  pokój 7/16 przy ul. Bogucickiej 5 w godzinach od 8.00 do 14.00