Medal Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich dla BUŚ

medalZ ogromną radością i dumą informujemy, że podczas uroczystości z okazji Jubileuszu 50-lecia Biblioteki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, które odbyły się 30. października br. w Centrum Informacji Naukowej
i Bibliotece Akademickiej, książnica Uniwersytetu Śląskiego została uhonorowana Medalem w Dowód Uznania przyznanym przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Odznaczenie, na ręce prof. dr. hab. Dariusza Pawelca, Dyrektora BUŚ, wręczyła Pani dr Joanna Pasztaleniec-Jarzyńska, Przewodnicząca SBP.

Medal w Dowód Uznania został ustanowiony 15 czerwca 1997 r. przez Krajowy Zjazd Delegatów SBP i zaprojektowany przez artystę plastyka, Zbigniewa Jarockiego. Wraz z medalem wręczany jest dyplom, potwierdzony podpisami Przewodniczącego oraz Sekretarza Generalnego SBP. Wyróżnienia przyznaje się osobom, instytucjom i organizacjom za wybitne dokonania i zasługi dla rozwoju polskiego bibliotekarstwa, czytelnictwa oraz informacji naukowej.

Serdecznie dziękujemy!

medal