Polish (Poland)English (United Kingdom)Czech (Czech Republic)

Wystawa pt. "Ludzie Nauki dla Niepodległej"


Wystawa prezentuje sylwetki polskich odkrywców i uczonych, którzy wnieśli ogromny wkład w rozwój nauki na świecie oraz w szeroko rozumianą odbudowę odradzającej się Rzeczpospolitej. Finisaż wystawy odbędzie się 28 września. Ekspozycja znajduje się w galerii w holu na Poziomie 0 i jest dostępna w godzinach pracy Biblioteki.

Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa". Inicjatorem i głównym wykonawcą projektu jest Stowarzyszanie Nostra Patrumque Memoria. Partnerem strategicznym projektu jest Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach. Partnerami projektu są także: Stowarzyszenie Pełna Kultura oraz Wydawnictwo Nowiny.

Więcej o wydarzeniu na stronie Ludzie Nauki dla Niepodległej

Uniwersytet Śląski w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Projekt CINiBAProjekt Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka został zrealizowany w latach 2008-2012, dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt był również finansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.