Utworzenie repozytorium instytucjonalnego UŚ

Lodołamacze 2018 - Nagroda dla CINiBA

Utworzenie repozytorium instytucjonalnego Uniwersytetu Śląskiego

Realizacja zadania: 1 czerwca 2017 r. – 31 października 2018

Rodzaj zadania: udostępnianie zasobów bibliotecznych w formie elektronicznej

Umowa nr 645/P-DUN/2017

Celem zadania jest upowszechnienie dorobku pracowników i studentów poprzez umieszczenie ich w instytucjonalnym repozytorium.

Efektem działań projektu będzie zapewnienie bezpłatnego nieograniczonego dostępu do publikacji naukowych, dysertacji oraz materiałów naukowo-dydaktycznych i dydaktycznych przygotowanych przez pracowników i studentów Uniwersytetu Śląskiego. Po uruchomieniu repozytorium zostanie w nim umieszczone 1300 publikacji, w tym 540 rozpraw doktorskich oraz 760 prac naukowych. Równolegle podjęte zostaną działania polegające na szerokiej akcji informacyjnej wśród pracowników naukowych ze szczególnym zwróceniem uwagi na rolę otwartego dostępu w upowszechnianiu wyników badań naukowych oraz zagadnień prawa autorskiego.