O repozytorium RE-BUŚ

Logo RE-BUŚ

Repozytorium Uniwersytetu Śląskiego RE-BUŚ jest otwartą pełnotekstową bazą danych zawierającą publikacje pracowników, doktorantów i studentów UŚ.

Repozytorium RE-BUŚ zostało utworzone w celu promowania dorobku naukowego, a także wspomagania procesu dydaktycznego.

Prace umieszczone w RE-BUŚ zorganizowane są w kolekcje, w ramach których gromadzone są publikacje oraz materiały niepublikowane autorstwa pracowników i studentów z poszczególnych jednostek UŚ.

Repozytorium gromadzi:

RE-BUŚ działa na podstawie Zarządzenia nr 21/2018 z dnia 19 lutego 2018 r. Rektora UŚ w sprawie utworzenia Repozytorium Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (RE-BUŚ).

Utworzenie Repozytorium Uniwersytetu Śląskiego zostało współfinansowane ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W repozytorium stosowane są 2 sposoby deponowania :

1) deponowanie bezpośrednie (autodeponowanie) – przez autora pracy

2) deponowanie pośrednie – przez redaktora Repozytorium