Finisaż wystawy pt. „Korytarze wyobraźni”

Wystawa prac Izaaka Zimnowody9 września (sobota) 2017 r. o godzinie 12.00 zapraszamy do CINiB-y na spotkanie zamykające wystawę prac Izaaka Zimnowody, pt. Korytarze wyobraźni – wystawa malarstwa akrylowego oraz małych form rzeźbiarskich".  Ekspozycja gości w bibliotece od 16 sierpnia do 15 września 2017 r. Serdecznie zapraszamy do galeryjki na poziomie 0.

„Malarstwo to dla mnie sprawa niezwykle osobista. Kocham kolor. On uruchamia we mnie emocje; zarówno radość, jak i smutek. Najczęściej maluję nocą. Lubię ten stan: cisza, spokój, brak obecności innych osób. Noc staje się kolorowa i pojawia się <wielka wyobraźnia>”.
„Małe formy rzeźbiarskie to moje niedawne odkrycie. Pomyślałem, że ponownie wykorzystując brzydkie, nikomu niepotrzebne elementy (nakrętki, śrubki, metalowe odpady) może uda mi się stworzyć nową formę, o której ktoś powie, że jest <piękna>”.

Izaak Zimnowoda urodził się w 1991 roku w Katowicach. Malarstwo stanowi niezwykle ważną część jego życia. Za jego pośrednictwem opisuje dynamicznie przeżywany świat – ten toczący się na zewnętrz oraz osobisty.