Wystawy: „Śląsk na wakacje” i „Najobszerniejsze dzieła literackie”

Wystawy „Śląsk na wakacje” i „Najobszerniejsze dzieła literackie”Zapraszamy na podwójną wystawę, która prezentuje książki ze zbiorów CINiB-y, z którymi warto spędzić letnie, urlopowe miesiące. Wybór jest naszą subiektywną propozycją. Pierwsza ekspozycja – „Śląsk na wakacje” – zawiera dzieła prezentujące dziedzictwo kulturowe Śląska z perspektywy historii zamków, pałaców i warowni powstałych na jego terenie. Są to zarówno bogato ilustrowane albumy, jak i naukowe monografie. Być może staną się zachętą, do odwiedzania tych niesamowitych miejsc i poznania historii regionu. Znajdziemy tam także książki, które przybliżą historię turystyki oraz zaprezentują mapy z różnych okresów. Kilka publikacji przedstawia panoramę kultury śląskiej.

Wystawa „Najobszerniejsze dzieła literackie” przedstawia niezwykle różnorodną literaturę, zarówno pod względem tematyki, jak i gatunków. Stanowi wybór największych pod względem ilości tekstu książek z zakresu historii, biografii czy reportażu.  Jej ideą jest zaproponowanie czytelnikom literatury, której czytaniu sprzyja dłuższy czas wolny.

Ekspozycja mieści się w Holu Głównym CINiB-y. Serdecznie zapraszamy!