Śląska Biblioteka Cyfrowa

Śląska Biblioteka Cyfrowa wejście

Śląska Biblioteka Cyfrowa została utworzona na mocy porozumienia pomiędzy Biblioteką Śląską a Uniwersytetem Śląskim w dniu 20 lipca 2006 roku. Celem działania ŚBC jest prezentacja w internecie kulturowego dziedzictwa Śląska w jego historycznej i współczesnej różnorodności, publikowanie naukowego dorobku regionu oraz wspieranie działalności dydaktycznej i edukacyjnej.

W 2016 roku minęło 10 lat od utworzenia Śląska Biblioteka Cyfrowa. Z tej okazji przygotowana została publikacje jubileuszowa: "Cyfrowa pamięć regionu. 10 lat Śląskiej Biblioteki Cyfrowej". Książka jest dostępna w ŚBC.

Biblioteka UŚ umożliwia publikowanie studenckich prac naukowych w ŚBC.