Szkolenie w zakresie korzystania z baz SCOPUS oraz ScienceDirect

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka zaprasza pracowników i studentów Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego na szkolenie w korzystaniu z baz Scopus i ScienceDirect. Spotkanie odbędzie się w Sali Dydaktycznej CINiBA 6 czerwca 2017 r. o godz. 10.00.

Program szkolenia obejmuje następujące zagadnienia:

• ScienceDirect – platforma czasopism i książek elektronicznych (godz. 10.00-11.30)
•    Omówienie zasobów bazy ScienceDirect
•    Wyszukiwanie proste
•    Wyszukiwanie złożone

• Scopus: największa baza bibliograficzna (godz. 12.00-13.30)
•    Omówienie zasobów bazy Scopus
•    Przedstawienie kryteriów doboru źródeł indeksowanych
•    Profile autorów oraz instytucji
•    Wskaźniki oceny czasopism
•    Wyszukiwanie cytowań

Szkolenie poprowadzi dr inż. Katarzyna Gaca, która jest konsultantem w firmie Elsevier.

Pytania proszę kierować drogą mailową do trenera, dr inż. Katarzyny Gacy - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub do dr Anety Drabek ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).

Prosimy o rejestrację na wybrane szkolenie. Formularz znajduje się pod tym adresem (https://goo.gl/RlbNir)