Szkolenie pt. „Wyzwania, szanse i zagrożenia dla organizacji w świetle Rozporządzenia PE i Rady UE nt. ochrony danych osobowych – RODO”.

22 maja 2017 r. (poniedziałek) o godzinie 10.00 w Centrum rozpocznie się szkolenie pt. „Wyzwania, szanse i zagrożenia dla organizacji w świetle Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej nt. ochrony danych osobowych – RODO”. Organizatorami spotkania są CINiBA i Śląskie Koło Regionalne Instytutu Audytorów Wewnętrznych IIA Polska. Udział w spotkaniu jest nieodpłatny. Zapraszamy.

Miejsce spotkania: Sala Konferencyjna CINiBA przy ul. Bankowej 11a w Katowicach.

Sesja 1

10.00 - 13.00

• Audyt bezpieczeństwa informacji - doświadczenia praktyczne. Tomasz Ganobis – Kierownik Zespołu Audytu Wewnętrznego, Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach;
  • Audyt spełniania wymagań RODO oraz KRI w odniesieniu do wymagań wytycznych Ministerstwa Cyfryzacji ws. kontroli systemów teleinformatycznych. Janusz Czauderna – przedstawiciel firmy „Volvox”;
  • Obowiązki Administratora Danych w sektorze finansów publicznych w kontekście RODO. Tomasz Idczak – Administrator Bezpieczeństwa Informacji, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w Katowicach.

13.00 - 13.30 Przerwa kawowa

Sesja 2

13.30 – 16.30

• Analiza ryzyka jako narzędzie do opisu szans i zagrożeń podczas wdrażania RODO – część 1. Andrzej Koziara – Kierownik Departamentu Informatycznego CINiBA w Katowicach, Kierownik Oddziału Obsługi Informatycznej Bibliotek Uniwersytetu Śląskiego;
  • Wyzwania i zagrożenia dla organizacji w świetle RODO. Stopień przygotowania do wdrożenia RODO - praktyczne przykłady. Ryszard Piesak – przedstawiciel firmy „Magra”;
  • Ochrona danych: o czym nie wiedzą organizacje, przetwarzanie danych na sprzęcie biurowym, podstawowe definicje, praktyczne przykłady. Sylwester Jopek i Ryszard Piesak – przedstawiciele firmy „Magra”;
  • Podstawowe pytania o bezpieczeństwo informacji i cyberbezpieczeństwo  – perspektywa kierownictwa. Adam Mizerski – Prezes ISACA Katowice Chapter

Ilość godzin CPE – 7
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, liczyć się będzie kolejność zgłoszeń.
Termin zgłoszeń – do dnia 19 maja br. na adres mailowy Koordynatora Koła IIA Polska Roberta Lipki - This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

ORGANIZATORZY

LOGO CINIBALOGO iia