Spotkanie z dr Małgorzatą Głowacką-Grajper

W środę 12 kwietnia 2017 roku o godz. 15.30 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (Katowice, ul. Bankowa 11a) odbędzie się spotkanie z dr Małgorzatą Głowacką-Grajper z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, autorką książki pt. „Transmisja pamięci”. Rozmowę poprowadzi prof. zw. dr hab. Wojciech Świątkiewicz z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Śląskiego. Tematem publikacji jest funkcjonowanie pamięci o Kresach Wschodnich wśród przesiedleńców i ich potomków.

W ramach spotkania można będzie zwiedzić wystawę pt. „Kresowianie w Katowicach, Katowiczanie na Kresach” przygotowaną przez Muzeum Historii Katowic.

Zaproszenie na spotkanie (plik pdf)