Edukacja z neurodydaktyką w tle

Człowiek - maszyna

27 marca 2017 roku w godz. od 15.30 do 18.00 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (sala wykładowa na parterze) odbywało się kolejne spotkanie dydaktyczne. Tym razem wykład pt. „Skutecznie nauczać. Edukacja z neurodydaktyką w tle” wygłosiła prof. dr hab. Bernadeta Niesporek-Szamburska z Wydziału Filologicznego UŚ. Prelekcja dotyczyła założeń neurodydaktyki, efektywności nauczania i roli motywacji, ze szczególnym uwzględnieniem dwunastu zasad uczenia się mózgu opracowanych przez Renate i Geoffreya Caine. W trakcie wykładu przeprowadzono również kilka ćwiczeń uzasadniających słuszność odwoływania się do neuronauk.

Zgłoszenia chęci wzięcia udziału w wydarzeniu należy przesyłać drogą elektroniczną na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W mailu należy wpisać swoje imię, nazwisko oraz nazwę swojej jednostki uniwersyteckiej. Planowana wielkość grupy warsztatowej to 80 osób. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Z inicjatywy Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Śląskiego w listopadzie 2016 roku zostały zainaugurowane Otwarte Spotkania Dydaktyczne. Przedsięwzięcie, które jest adresowane do pracowników akademickich, doktorantów i studentów planujących związać swoją przyszłość z edukacją, ma na celu wymianę wiedzy i doświadczeń z zakresu dydaktyki akademickiej. Efektem ich działań ma być powstanie interdyscyplinarnej wspólnoty skupionej wokół rozwoju dydaktyki akademickiej Uniwersytetu Śląskiego.

Plakat promujący Otwarte Spotkania Dydaktyczne zawierający temat wykłady prof. Bernadetty Niesporek-Szamburskiej