Ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Nowe nurty w pomocy psychologicznej”

logo konferencji pt. "Nowe nurty w pomocy psychologicznej"

Od 3 do 5 kwietnia 2017 roku w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach odbywać się będzie ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Nowe nurty w pomocy psychologicznej”, której celem będzie zaprezentowanie teoretycznych podstaw oraz praktycznego zastosowania rozwijających się w Polsce najnowszych lub niszowych modeli i metod udzielania pomocy psychologicznej. Uczestnicy będą mieli szansę spotkać się ze specjalistami oraz nabyć umiejętności stosowania określonych technik w trakcie warsztatów.

Pierwszy dzień konferencji poświęcony zostanie na szkolenia dotyczące możliwych zastosowań poszczególnych metod oraz protokołów pracy z klientami i pacjentami. Drugi oraz trzeci dzień zostaną przeznaczone na prezentację podejść należących między innymi do trzeciej fali terapii poznawczo-behawioralnej oraz kierunków, takich jak Intensive Short-Term Dynamic Psychotherapy, NeuroAfektywny Model Relacji (NARM™) czy terapia skoncentrowana na rozwiązaniach.

Udział w konferencji oraz warsztatach studenckich jest bezpłatny. Wymaga jest rejestracja za pomocą strony: www.pomocpsychologiczna.konferencja.us.edu.pl.

Organizatorami wydarzenia są Zakład Psychologii Klinicznej i Sądowej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Fundacja Rozwoju i Promocji Psychoterapii oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie konferencji.