Śląska Giełda Pracy dla Osób Niepełnosprawnych

13 marca 2017 r. (poniedziałek) w godzinach od 10:00 do 13:00 zapraszamy do udziału w Śląskiej Giełdzie Pracy dla Osób Niepełnosprawnych. Organizatorami wydarzenia są Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach. Podczas Giełdy będzie można spotkać się ekspertami i doradcami personalnymi oraz aplikować na różne stanowiska.Będzie również możliwość skorzystania z porad: PFRON-u, ZUS-u, PIP-u, Urzędów Pracy i CINIB-y. Wstęp wolny – zapraszamy.

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych podejmuje działania, które mają na celu zwiększenie aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych. Uruchomiliśmy Punkty Zatrudnienia Wspomaganego, które pomagają osobom niepełnosprawnym uzyskać zatrudnienie.

Praca dla osób niepełnosprawnych stanowi nie tylko źródło zaspokojenia potrzeb materialnych oraz własnych aspiracji zawodowych. Możliwość współpracy z osobami zdrowymi, codzienny kontakt z otoczeniem sprawia, że staje się ona wspaniałą i skuteczną formą rehabilitacji zawodowej. Życie i praca w społeczeństwie bez poczucia dyskryminacji pomaga niepełnosprawnym w osiągnięciu satysfakcji, która przekłada się na lepsze zdrowie psychiczne i samopoczucie. Człowiek, który czuje się potrzebny i ma wrażenie, że robi coś pożytecznego ma zwykle większą motywację do pracy niż pozostali. Zdaje sobie również sprawę z tego, że musi szanować obecną pracę bardziej niż osoby zdrowe, ponieważ ma od nich zdecydowanie mniejsze szanse na znalezienie nowej posady.

Pracodawcy, którzy postanowią szukać na Giełdzie  potencjalnych pracowników będą prezentowali zróżnicowane środowisko branżowe. Obecne będą zarówno firmy działające lokalnie, jak i te o zasięgu krajowym. Ponadto można będzie skorzystać z oferty wsparcia organizacji pozarządowych działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Oferta takich organizacji jest stosunkowo duża – kursy zawodowe, staże czy konsultacje ze specjalistami, a wszystko to oczywiście nieodpłatne.