Tydzień Mózgu 2017

Tydzień Mózgu 2017Od 13 do 17 marca 2017 r. w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbyły się wykłady organizowane w ramach Światowego Tygodnia Mózgu. Uniwersytet Śląski już po raz ósmy włączył się w organizacje obchodów tego naukowego wydarzenia. Tydzień Mózgu 2017 organizowany jest przez pracowników Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersyteckie Towarzystwo Naukowe we współpracy ze specjalistami informacji naukowej CINiBA.
Wydarzenie ma na celu promowanie wiedzy z zakresu neurobiologii, kognitywistyki i psychologii. Jest ono adresowane do studentów, uczniów oraz osób, które interesują się możliwościami i ograniczeniami naszego mózgu. Informacje na temat funkcjonowania ludzkieg...o mózgu i umysłu zostaną przedstawione uczestnikom w ciekawej, popularnonaukowej formie.
Wykłady mają charakter otwarty, odbywają się o godz. 17.00 w sali Konferencyjnej CINiBA, poziom 0 (Katowice, ul. Bankowa 11a).

Program:

• Poniedziałek 13.03.2017
Dr Mateusz Hohol "Neurony lustrzane - fakty i mity"
Zakład Logiki i Kognitywistyki Instytut Filozofii i Socjologii, Polska Akademia Nauk
  • Wtorek 14.03.2017
Dawid Marszałek "fMRI - magia czy nauka? "
Wydział Nauk Pedagogicznych, Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
  • Środa 15.03.2017
Paweł Miąsek "Dlaczego nie potrafimy wytrwać w swoich postanowieniach?- o motywacji, celach i odchudzaniu"
  • Czwartek 16.03.2017
Dr Sławomir Sułowicz "Jak mikroorganizmy rządzą ludzkim mózgiem?"
Katedra Mikrobiologii, Uniwersytet Śląski w Katowicach
  • Piątek 17.03.2017
Dr Witold Konopka "Zwierzęta transgeniczne w badaniu pamięci"
Pracownia Modeli Zwierzęcych, Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego w Warszawie