NASBI - książki i kursy informatyczne

NASBI

Tryb dostępu: online UŚ

Zdalny dostęp: HAN UŚ

NASBI to serwis książek elektronicznych. W ramach prenumeraty studenci i pracownicy UŚ mają dostęp do 109  publikacji z zakresu informatyki or 51 kursów video. NASBI działa na zasadach podobnych do tradycyjnej wypożyczalni. Aby skorzystać z danej książki należy założyć konto na stronie: https://nasbi.pl/, następnie zalogować się, znaleźć dostępną książkę i kliknąć w przycisk "Pożycz". Książka zostaje dodana do konta osoby i jest wypożyczana na 15 dni (w tym czasie z tego wirtualnego egzemplarza nie może korzystać nikt inny). Każdą z książek/kursów może wypożyczyć jednocześnie 5 użytkowników. Książkę można zwrócić (przycisk "Oddaj") lub po okresie wypożyczenia zostanie automatycznie udostępniona innym użytkownikom. Nie ma możliwości wydruku i zapisu (np. do formatu PDF). Baza jest dostępna dla studentów i pracowników Uniwersytetu Śląskiego.