Polish (Poland)English (United Kingdom)Czech (Czech Republic)

Dni Otwarte kierunku komunikacja promocyjna i kryzysowa

Dni Otwarte kierunku komunikacja promocyjna i kryzysowa3 i 4 marca 2016 roku w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbyły się Dni Otwarte kierunku komunikacja promocyjna i kryzysowa. W programie wydarzenia zaplanowano dwa mistrzowskie wykłady: „Codzienność reklamy” dr. hab. Jacka Warchali oraz „Jak odnieść sukces w negocjacjach?” prof. zw. dr hab. Jadwigi Stawnickiej, a także zwiedzanie nowoczesnego budynku biblioteki hybrydowej, warsztaty negocjacyjne, reklamowe i językowe oraz szkolenie pt. „Sztuka szukania w labiryncie informacji”.

Program Dni Otwartych

II Festiwal Języka Ojczystego

Emblemat FJO 201622, 25 i 29 lutego 2016 r. w CINiBA oraz na Wydziale Filologicznym UŚ w Katowicach odbywał się Festiwal Języka Ojczystego. W programie przewidziano wykłady, m.in. "O poszukiwaniu przodków na Górnym Śląsku", a także grę edukacyjną dla uczniów szkoły podstawowej. Spotkania miały charakter otwarty i były przeznaczone przeznaczone dla wszystkich miłośników języka polskiego.

Program Festiwalu Języka Ojczystego

500 lat polskiego ekslibrisu – wykład dra hab. Krzysztofa Marka Bąka

500 lat ekspibrisu w Polsce

26 lutego (piątek) o godzinie 11.00 w CINiBA (Sala Konferencyjna, poziom 0) odbył się otwarty wykład dra hab. Krzysztofa Marka Bąka, podsumowujący jego autorską wystawę pt. "Exlibris Naturalis – ekslibrisy z motywami przyrodniczym". Przedmiotem wykładu była historia grafiki służącej oznaczaniu własności książki, czyli tytułowego ekslibrisu – od początku jego historii w XV-wiecznych Niemczech po dzień dzisiejszy. Autor zwrócił szczególną uwagę na motyw naturalny znaku – zwierzę lub roślinę, niosący metaforyczną historię posiadacza takiego znaku.

Więcej informacji

Seminarium pt. „Co wiemy o smogu? Informowanie o zanieczyszczeniu powietrza w Polsce”

Seminarium pt. „Co wiemy o smogu? Informowanie o zanieczyszczeniu powietrza w Polsce”

2 marca 2016 r. w Sali Seminaryjnej CINiBA (poziom 2) odbyło się seminarium pt. „Co wiemy o smogu? Informowanie o zanieczyszczeniu powietrza w Polsce”. Organizatorami spotkania było Stowarzyszenie Krakowski Alarm Smogowy we współpracy z CINiBA. Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Udział w spotkaniu był nieodpłatny. Dziękujemy za udział.

Program i szczegółowe informacje

Wystawa pt. "Nostalgia"

Wystawa Od 9 do 29 lutego br. zapraszamy na wystawę prac Fotograficznego Koła Naukowego UŚ pt. „Nostalgia”. Ekspozycja jest zbiorową prezentacją fotografii powstałych podczas I Naukowo-Integracyjnego Pleneru Fotograficznego Koła Naukowego Uniwersytetu Śląskiego (grudzień 2015).Wystawa mieści się w galerii CINiBA, hol główny, poziom 0.

Fotoreportaż z wernisażu wystawy

Wykład pt. "Szaleniec, oszust, czy Bóg?"

Wyklad szaleniec oszust czy bog24 lutego o godzinie 18:00 w CINiBA odbył się wykład pt. "Szaleniec, oszust, czy Bóg? Kim naprawdę był Jezus", który wygłosił Bartosz Sokół, redaktor portalu myslewiecwierze.pl. Organizatorem wydarzenia było Chrześcijańskie Stowarzyszenie Akademickie we współpracy z CINiBA. Spotkania z cyklu "Myślę, więc wierzę" są adresowane do studentów i młodych dorosłych. Dziękujemy za udział.

Fotoreportaż

Uniwersytet Śląski w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Projekt CINiBAProjekt Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka został zrealizowany w latach 2008-2012, dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt był również finansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.