Polish (Poland)English (United Kingdom)Czech (Czech Republic)

I edycja PM NIGHTS Myśl Projektowo

PM NIGHTS – Nocna konferencja o zarządzaniu projektami

21 i 22 kwietnia w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach odbędzie się I edycja spotkania pt. PM NIGHTS Myśl Projektowo. Organizatorami wydarzenia są koła naukowe Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Na konferencje można zarejestrować się do dnia 17.04.2015.

Więcej o PM Nights

Wystawa pt. „Szlak do wolności”


W poniedziałek 4 kwietnia 2016 roku o godz. 14.00 w holu Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej (Katowice, ul. Bankowa 11 a) odbyło się otwarcie wystawy pt. „Szlak do wolności”. W wernisażu uczestniczyli Rektorzy: JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach prof. dr hab. Leszek Żabiński.Wystawa potrwa do 30 kwietnia.

Więcej o wystawie

Kongres Historyków Języka

Logo Instytutu Języka Polskiego UŚ

Od 13 do 15 kwietnia 2016 r. w Katowicach będzie odbywał się Kongres Historyków Języka, pod hasłem „Językoznawstwo historyczne ‒ w trosce o przyszłość, w poszanowaniu przeszłości”. Organizatorem wydarzenia był Instytut Języka Polskiego Uniwersytetu Śląskiego.

O Kongresie

Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa pt. "Przestępstwa pozakodeksowe"

przestepstwa pozakodeksowe20 kwietnia 2016 r. w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbyła się Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa pt. "Przestępstwa pozakodeksowe". Organizatorem wydarzenia było Koło Naukowe Prawa Karnego "Ultima Ratio", działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.

Więcej o konferencji  "Przestępstwa..."

Szkolenie pt. „Wizerunek w Internecie”

4 kwietnia 2016 r. o godz. 16.30 w sali seminaryjnej w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbyło się szkolenie pt. Wizerunek w Interencie", zorganizowane przez Inkubatory.pl. Wśród poruszonych na spotkaniu zagadnień znalazły się kwestie związane z: informacjami, jakie Google posiada na temat firm i każdego z nas, rolą serwisów zawodowo-biznesowych (GoldenLine, LinkedIn) w kreowaniu wizerunku, umiejętnym prowadzeniem fanpage’a na Facebooku.

Więcej o szkoleniu

Tydzień Solidarności z Ludami Zmagającymi się z Rasizmem i Dyskryminacją Rasową

rozpoczyna Tydzień Solidarności z Ludami Zmagającymi się z Rasizmem i Dyskryminacją Rasową

Od 21 do 31 marca 2016 r. w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej zaprezentowano wystawy oraz  przeprowadzono warsztaty przygotowane w ramach obchodów Tygodnia Solidarności z Ludami Zmagającymi się z Rasizmem i Dyskryminacją Rasową. Organizatorami wydarzenia: CINiBA – wspólna biblioteka Uniwersytetu Ekonomicznego i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Samorząd Studencki UŚ.

Program

Uniwersytet Śląski w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Projekt CINiBAProjekt Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka został zrealizowany w latach 2008-2012, dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt był również finansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.