Polish (Poland)English (United Kingdom)Czech (Czech Republic)

12. Festiwal Filmów Niezależnych kiloff

Od 2 do 4 czerwca 2016 r. (w CINiBA - 2 i 3 czerwca) zapraszamy do udziału w 12. Festiwalu Filmów Niezależnych kiloff. Wydarzenie to początkowo funkcjonowało jako Festiwal Filmów Na Trójkącie w Mysłowicach, potem, przy swojej siódmej edycji jako FFN kiloff w ramach Ars Independent Festival, by w końcu znów cieszyć się autonomią. Od lat wpisuje się w przestrzeń wydarzeń mających miejsce w Katowicach i stanowi nieodłączną część krajobrazu kulturalnego Śląska. Serdecznie zapraszamy fanów kina offowego. To wydarzenie dla młodych i zorganizowane przez młodych – z pasją, zacięciem i na przekór wszystkim tym, którzy mówią, że się nie da!

Program

II Dni Dostępności Cyfrowej

dni dostępnosci cyfrowej3 czerwca 2016 r. o 9:30 rozpoczną się w CINiBA II Dni Dostępności Cyfrowej. W ramach wydarzenia odbędą się seminaria i warsztaty promujące i przybliżające tematykę równych szans i dobrych praktyk w zakresie dostępności Internetu. Organizatorami przedsięwzięcia są Podyplomowe Studia Kwalifikacyjne "Włączenie cyfrowe i społeczne: strony internetowe, audiodeskrypcja, multimedia" oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach. Spotkanie odbędzie się pod Honorowym Patronatem JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia oraz Oddziału Górnośląskiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Wstęp wolny - zapraszamy.

Program

CINiBA wśród wybitnych obiektów współczesnej architektury w Polsce

„Polska. Architecture”.Wspólna książnica Uniwersytetów Śląskiego i Ekonomicznego w Katowicach znalazła się w 24 wybitnych obiektów architektury w Polsce. Wyboru dokonała redakcja miesięcznika „Architektura-murator” we współpracy z Departamentem Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej. Gmach CINiBA zostanie zaprezentowany w Muzeum Architektury we Wrocławiu, w ramach wystawy pt. „Polska. Architecture”. Ekspozycja będzie dostępna od 12 maja do 26 czerwca 2016 r.

O wystawie „Polska. Architecture”.

Dzień Otwarty kierunku antropologia języka i komunikacji

31 maja 2016 roku o godz. 9.00 w sali konferencyjnej Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach odbył się Dzień Otwarty kierunku antropologia języka i komunikacji. W programie wydarzenia zaplanowano wykład prof. zw. dr. hab. Tadeusza Sławka pt. „Jak być razem. Uniwersytet, profesja, polityka” oraz warsztaty „Przekraczając próg wtajemniczenia. Jak skutecznie przygotować się do obrony pracy dyplomowej”, które poprowadziła wicedyrektor Instytutu Języka Polskiego im. Ireny Bajerowej dr Ewa Biłas-Pleszak.

Więcej o Dniu Otwartym AJiK

Uniwersytet Śląski w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Projekt CINiBAProjekt Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka został zrealizowany w latach 2008-2012, dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt był również finansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.