Polish (Poland)English (United Kingdom)Czech (Czech Republic)

Dzień Otwarty Instytutu Filologii Słowiańskiej

31 maja 2016 roku o godz. 11.00 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach rozpocznie się Dzień Otwarty Instytutu Filologii Słowiańskiej. W programie wydarzenia zaplanowano nie tylko spotkania z lektorami języka bułgarskiego, chorwackiego, macedońskiego, słowackiego, słoweńskiego i serbskiego, ale także naukę zwrotów w językach słowiańskich przydatnych w podróży i w czasie wakacji. Zostanie także przedstawiona oferta edukacyjna na rok akademicki 2016/2017.

Program Dnia Otwartego

CINiBA nagrodzona Laurem Studenckim 2015

CINiBA nagrodzona Laurem Studenckim 2015Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że 20 kwietnia 2016 r. Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka otrzymało Nagrodę "Laur Studencki 2015" w kategorii "Organizacja Przyjazna Studentom". W uroczystej gali wręczenia nagród uczestniczył prof. dr hab. Dariusz Pawelec, dyrektor  wspólnej książnicy Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, który odebrał statuetkę z rąk przedstawicieli Samorządu Studenckiego UŚ. Studenci nagrodzili bibliotekę za "wszechstronną działalność na rzecz studenckiej społeczności Katowic oraz wspieranie inicjatyw studenckich". To dla nas zaszczyt, satysfakcja i ogromna przyjemność, serdecznie dziękujemy – pracownicy Biblioteki.

Fotoreportaż z gali wręczenia nagród

Finisaż wystawy fotografii pt. "Czas i Miejsce"

wystawa czas i miejsceOd 9 do 28 maja zapraszamy do oglądania wystawy pt. "Czas i Miejsce". Ekspozycję tworzy zbiór zdjęć - prac Studenckiego Koła Naukowego Fotografii Artystycznej FOTON PWSZ w Raciborzu. Wystawa została przygotowana w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek 2016. 24 maja o godzinie 12.00 zapraszamy na finisaż oraz spotkanie z autorami prac.

Więcej o wystawie

Wystawa pt. "Lekcja skarpet"

lekcja skarpetOd 20 maja do 15 czerwca 2016 r. zapraszamy na wystawę pt. Lekcja skarpet, której autorką jest dr Paulina Poczęta, pracownik Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ekspozycja zawiera prace wykonane techniką własną. Wykorzystano w niej: "schodzone skarpety, nić, fotografie, styropian, piankę poliuretanową, drewno, farbę, taśmę klejącą i szkło". Ekspozycja mieście się w galerii CINiBA na poziomie 0. Zapraszamy. Więcej informacji o eksponatach można znaleźć na blogu Pauliny Poczętej.

Warsztaty pt. "Bibliometryczne metody ewaluacji nauki"

20 maja 2016 r. w Sali Seminaryjnej CINiBA odbyły się warsztaty pt. "Bibliometryczne metody ewaluacji nauki", poświęcone naukometrii oraz komunikacji naukowej. Spotkanie było adresowane do badaczy zajmujących się ewaluacją nauki, naukometrią oraz bibliometrią. Organizatorzy wydarzenia: Grupa badawcza Scientometrics. Polish Research Group oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach.

Więcej informacji o warsztatach "Bibliometryczne..."

Konferencja pt. "Outsourcing w jednostkach publicznych – odpowiedzialność zarządzających"

Konferencja 9 maja 2016 r. o 10:00 zapraszamy do udziału w Konferencji pt. Outsourcing w jednostkach publicznych – odpowiedzialność zarządzających. Wydarzenie jest adresowane do kadry kierującej jednostkami administracji publicznej i strefy budżetowej. W programie spotkania znajdą się wystąpienia ekspertów: GIODO, NIK, UŚ, UE Katowice, CINiBA, firm outsourcingowych, a także prezentacje dobrych praktyk w tym zakresie. Udział w konferencji jest bezpłatny - wymagana jest wcześniejsza rezerwacja. Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy.

Wyślij zgłoszenie udziału

Uniwersytet Śląski w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Projekt CINiBAProjekt Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka został zrealizowany w latach 2008-2012, dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt był również finansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.