Polish (Poland)English (United Kingdom)Czech (Czech Republic)

Debata "Kobieta dawniej i dziś w krajach nordyckich i w Polsce"

Festiwal 10 października w CINiBA odbyła się debata pt. Kobieta dawniej i dziś w krajach nordyckich i w Polsce. Gościem honorowym spotkania był ambasador Szwecji Staffan Herrström. W dyskusji uczestniczyli m.in. Konsul Honorowy Norwegii Marian Mikołajski, pisarki Elżbieta Cherezińska i Magda Fres, Sławomira Walczewska z Fundacji Efka, Dorota Rozmarynowska-Enzanza z Duńskiego Instytutu Kultury.

Program "Nordaliów 2013"

Spotkanie z autorem "Lajermana"

Aleksander Nawarecki w programie Śląskie czyta10 października o 17:00 w CINiBA odbędzie się kolejne spotkanie z pisarzem w ramach telewizyjnego cyklu Śląskie czyta. Tym razem Państwa i naszym gościem będzie profesor Aleksander Nawarecki, autor zbioru esejów o Śląsku, pod tytułem Lajerman. Wstęp wolny po wcześniejszym zgłoszeniu udziału na adres e-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it , lub telefonicznie +48 512 120 774. Zapraszamy.

Program telewizyjny z udziałem Aleksandra Nawareckiego zostanie wyemitowany na antenie TVP Katowice w niedzielę, 20 października o godz. 18.00.

Więcej o spotkaniu z Aleksandrem Nawareckim

Konferencja „Wyzwania XXI wieku – odpowiedzialność, szacunek i współpraca”

Konferencja „Wyzwania XXI wieku – odpowiedzialność, szacunek i współpraca” 30 września 2013 r. w CINiBA odbyła się konferencja pod tytułem Wyzwania XXI wieku – odpowiedzialność, szacunek i współpraca. W wydarzeniu uczestniczyli dyrektorzy, nauczyciele, pedagodzy ze szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów. Gościem specjalnym była Lecia Brooks z USA.

Więcej o konferencji "Wyzwania..."

Uniwersytet Śląski w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Projekt CINiBAProjekt Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka został zrealizowany w latach 2008-2012, dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt był również finansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.