Polish (Poland)English (United Kingdom)Czech (Czech Republic)

Konferencja "Informacyjne narzędzia wspierania procesu nauczania"

Seminarium dla nauczycieli 16 października 2013 r w CINiBA odbyła się konferencja pod tytułem Informacyjne narzędzia wspomagające proces nauczania. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach cyklu spotkań, warsztatów i szkoleń CINiBA, pod tytułem Informacyjne narzędzia wspierania indywidualnego rozwoju.

Program i zgłoszenie udziału

Seminarium "Współpraca międzyregionalna – doświadczenia i szanse"

wspolpraca ponadregionalna15 października 2013 r. w CINiBA odbyło się seminarium pod tytułem Współpraca międzyregionalna – doświadczenia i szanse. Celem organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego ogólnopolskiego spotkania było przedstawienie rezultatów osiągniętych przez polskich partnerów projektów INTERREG IV C oraz prezentacja założeń nowej edycji programu współpracy międzyregionalnej (2014-2020).

Program seminarium i zgłoszenie udziału

Debata "Kobieta dawniej i dziś w krajach nordyckich i w Polsce"

Festiwal 10 października w CINiBA odbyła się debata pt. Kobieta dawniej i dziś w krajach nordyckich i w Polsce. Gościem honorowym spotkania był ambasador Szwecji Staffan Herrström. W dyskusji uczestniczyli m.in. Konsul Honorowy Norwegii Marian Mikołajski, pisarki Elżbieta Cherezińska i Magda Fres, Sławomira Walczewska z Fundacji Efka, Dorota Rozmarynowska-Enzanza z Duńskiego Instytutu Kultury.

Program "Nordaliów 2013"

Spotkanie z autorem "Lajermana"

Aleksander Nawarecki w programie Śląskie czyta10 października o 17:00 w CINiBA odbędzie się kolejne spotkanie z pisarzem w ramach telewizyjnego cyklu Śląskie czyta. Tym razem Państwa i naszym gościem będzie profesor Aleksander Nawarecki, autor zbioru esejów o Śląsku, pod tytułem Lajerman. Wstęp wolny po wcześniejszym zgłoszeniu udziału na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , lub telefonicznie +48 512 120 774. Zapraszamy.

Program telewizyjny z udziałem Aleksandra Nawareckiego zostanie wyemitowany na antenie TVP Katowice w niedzielę, 20 października o godz. 18.00.

Więcej o spotkaniu z Aleksandrem Nawareckim

Uniwersytet Śląski w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Projekt CINiBAProjekt Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka został zrealizowany w latach 2008-2012, dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt był również finansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.