Polish (Poland)English (United Kingdom)Czech (Czech Republic)

Spotkanie autorskie z prof. Heleną Synowiec

Śląska ojczyzna polszczyzna z perspektywy edukacyjnej24 marca 2014 r. o godz. 16.00 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbyło się spotkanie autorskie z dr hab. prof. UŚ Heleną Synowiec z Wydziału Filologicznego UŚ. Autorka książki pt. ,,Śląska ojczyzna polszczyzna z perspektywy edukacyjnej” opowiedziała o tym, jak dziś w rodzinach śląskich są pielęgnowane i przekazywane dzieciom tradycje regionalne oraz gwara; w jaki sposób nauczyciele mogą wykorzystać gwarowe doświadczenia uczniów w kształceniu językowym oraz jak rozwijać szacunek do śląskiej odmiany dialektalnej w środowiskach językowo zróżnicowanych.

Więcej o spotkaniu

Obchody Światowego Dnia Wody 2014

Swiatowy Dzien Wody 2014W piątek 21 marca 2014 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. W tym roku dzień ten połączony został z inauguracją 10. jubileuszowej edycji programu Zaadoptuj rzekę. Obchody Światowego Dnia Wody, organizowane przez Klub Gaja, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Centrum Informacji Naukowej i Bibliotekę Akademicką UŚ i UE oraz Miasto Katowice, odbyły się w Katowicach nad rzeką Rawą (w CINiBA oraz na placu przed gmachem biblioteki).

Program obchodów ŚDW 2014

Światowy Tydzień Mózgu 2014

tydzien mozgu 2014Od 10 do 14 marca 2014 r. w CINiBA odbyły się wykłady i warsztaty organizowane w ramach Światowego Tygodnia Mózgu 2014 (ang. Brain Awareness Week). Wydarzenie ma na celu promowanie wiedzy z zakresu neurobiologii i psychologii, zagadnień budowy i funkcjonowania mózgu, technik jego badania, chorób psychicznych i neurologicznych oraz higieny umysłowej. Jest adresowane do studentów, uczniów oraz osób, które interesują się możliwościami i ograniczeniami naszego mózgu.

Program ŚTM 2014 w CINiBA: wykłady otwarte i warsztaty

2. spotkanie z cyklu "CINiBA - biblioteka bez barier"

biblioteka bez barier4 marca w Sali Konferencyjnej Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej odbyło się 2. spotkanie z cyklu CINiBA - biblioteka bez barier, organizowane we współpracy ze Śląskim Oddziałem Państwowego Funduszu  Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W spotkaniu wzięli udział: Marek Plura Poseł na Sejm  RP, mgr st. kust. dypl. Małgorzata Waga, pełnomocnik dyrektora Centrum ds. jakości usług, a także przedstawiciele regionalnych i miejskich ośrodków pomocy społecznej i pomocy rodzinie.

Więcej o spotkaniu "Biblioteka bez barier"

Uniwersytet Śląski w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Projekt CINiBAProjekt Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka został zrealizowany w latach 2008-2012, dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt był również finansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.