Polish (Poland)English (United Kingdom)Czech (Czech Republic)

Spotkanie autorskie z prof. Krystyną Heską-Kwaśniewicz

tajemnicze ogrody 319 maja 2014 r. w CINiBA odbyło się spotkanie z prof. zw. dr hab. Krystyną Heską-Kwaśniewicz, autorką książki pt. „Tajemnicze ogrody 3. Rozprawy i szkice z literatury dla dzieci i młodzieży”. Wydarzenie, które poprowadziła dr hab. Katarzyna Tałuć, było okazją do rozmowy z autorką na temat dawnej i współczesnej literatury przeznaczonej dla młodego odbiorcy. Serdecznie dziękujemy za udział.

Więcej o spotkaniu z prof. Heską-Kwaśniewicz

Dzień Otwarty CINiBA

Dni Otwarte CINiBA 201410 maja w sobotę w CINiBA odbył się Dzień Otwarty. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach obchodów 10. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji, w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego i Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju zorganizowaliśmy wydarzenie, którego celem było zaprezentowanie jednego z kluczowych dla rozwoju regionu projektów, zrealizowanych ze środków unijnych. W programie m.in.: zwiedzanie biblioteki, w tym stref na co dzień niedostępnych dla czytelników, warsztaty, pokazy oraz zajęcia dla dzieci.

Fotoreportaż z Dni Otwartych

Konferencja "Nowoczesne technologie w edytorstwie"

Konferencja 8 maja 2014 r. w CINiBA odbyła się konferencja pod tytułem "Nowoczesne technologie w edytorstwie". Wydarzenie - w jego ramach prezentacje i warsztaty - było adresowane do wszystkich osób zainteresowanych nowymi rozwiązaniami w działalności publikacyjnej i wydawniczej. Obrady obejmowały między innymi takie zagadnienia, jak: możliwości i sposoby publikowania w Internecie, działania marketingowe i promocyjne dotyczące książki elektronicznej, estetyka w edytorstwie, oprogramowania open source w publikowaniu.

PROGRAM i ZGŁOSZENIE UDZIAŁU

7 największych unijnych projektów. Jeden z Katowic...

ciniba wsrod 7 najwiekszych projektow ue w polscePortal Gazeta.pl opublikował listę siedmiu największych unijnych projektów, które zmieniły kraj: Polska od dekady jest w europejskiej rodzinie. Przez ten okres zainwestowaliśmy ze środków własnych, jak i dzięki pieniądzom z Unii prawie 600 mld zł z Narodowej Strategii Spójności. Prezentujemy największe i najdroższe projekty, które urozmaiciły i zmieniły nasz kraj [Źródło: www.gazeta.pl].

Lista projektów

Plebiscyt "Ale się zmieniło" rozstrzygnięty

plebiscyt 10 lat w UE

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka otrzymało najwięcej głosów w województwie śląskim w plebiscycie "Ale się zmieniło". W konkursie tym internauci i widzowie Telewizji Polskiej wybierali najciekawsze przedsięwzięcia zrealizowane w ostatnich latach dzięki Funduszom Europejskim. W plebiscycie brało udział po 5 inwestycji z każdego regionu Polski – można było głosować na jeden projekt w danym województwie.

Więcej  o konkursie

CINiBA na pikniku rodzinnym "Śląskie w Unii – strzał w dziesiątkę!"

ciniba na pikniku rodzinnym1 maja 2014 r., czyli dokładnie w 10. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, na Dużej Łące w Parku Śląskim odbył się piknik rodzinny pod hasłem "Śląskie w Unii – strzał w dziesiątkę!". W ramach wydarzenia organizatorzy zapewnili wiele atrakcji popularyzujących wiedzę o Unii Europejskiej, Funduszach Unijnych i korzyściach płynących z przystąpienia do UE. Serdecznie dziękujemy wszystkim odwiedzającym nasze stoisko informacyjne.

Więcej o pikniku

„Poranek INFO” w CINiBA

poranek info w ciniba15 kwietnia 2014 r. od godz. 6.00 do 11.00 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach był realizowany program „Poranek INFO” (emitowany na kanale TVP INFO). W programie, który poprowadził redaktor Marek Czyż uczestniczyli: JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, Prorektor Uniwersytetu Ekonomicznego ds. organizacji, finansów i rozwoju prof. UE dr hab. Robert Tomanek, dyrektor CINiBA prof. dr hab. Dariusz Pawelec, a także przedstawiciele środowisk akademickich, kultury i artystycznych województwa śląskiego.

Fotoreportaż z realizacji programu

Uniwersytet Śląski w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Projekt CINiBAProjekt Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka został zrealizowany w latach 2008-2012, dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt był również finansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.