Polish (Poland)English (United Kingdom)Czech (Czech Republic)

Wystawa "Kolekcja Sztuki Dziecka. Edycja 2013"

kolekcja sztuki dziecka w CINiBA

Od 3 do 15 lutego zapraszamy do zwiedzania wystawy pod tytułem Kolekcja Sztuki Dziecka. Jest to premierowa odsłona edycji 2013 zorganizowana we współpracy z Pałacem Młodzieży w Katowicach. Ekspozycja mieści się w Holu Głównym CINiBA, przy wejściu A.

Wernisaż wystawy, połączony z wręczeniem certyfikatów młodym twórcom, odbędzie się 13 lutego w czwartek o 17.00 w Sali Konferencyjnej CINiBA na poziomie 0. Wstęp wolny - serdecznie zapraszamy!

Więcej o wystawie "Kolekcja..."

CINiBA w trójce najpiękniejszych gmachów uczelni w Polsce

Zapraszamy do głosowania na CINiBA w plebiscycie ArchiTOPTEN - Najpiękniejsze Polskie UczelnieW piątek, 6 grudnia zakończył się internetowy plebiscyt ArchiTOPTEN - Najpiękniejsze Polskie Uczelnie. Decyzją internautów wspólna biblioteka Uniwersytetów Śląskiego i Ekonomicznego  znalazła się wśród trzech najładniejszych obiektów uczelni wyższych w Polsce.

Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim za wsparcie, zaangażowanie i każdy głos oddany na Bibliotekę. Wysoka pozycja CINiBA w rankingu to nasz wspólny sukces, jako społeczności akademickiej i regionalnej.

Sesja naukowa "Półwiecze bez Morcinka. Rewizje"

Sesja naukowa Półwiecze bez Morcinka. Rewizje W piątek 20 grudnia w Centrum odbyła się sesja jubileuszowa z okazji 50-lecia śmierci Gustawa Morcinka. Organizowane przez CINiBA i Instytut Nauk o Literaturze Polskiej im. Ireneusza Opackiego wydarzenie było okazją do uwspółcześnionej, krytycznej lektury pisarstwa dziś nieco już zapomnianego, a dawniej jednego z najpopularniejszych polskich twórców.

Więcej o sesji "Półwiecze..."

Przedłużony termin zakończenia Zimowego Kiermaszu Książek

zimowy kiermasz książekZ uwagi na duże zainteresowanie Kiermaszem przedłużyliśmy termin do 20 grudnia. Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszej oferty! Przedsięwzięcie wspomoże budowę i bieżące potrzeby Społecznego Azylu dla Psów i Kotów „Cichy Kąt” w Tarnowskich Górach. Samoobsługowe stoisko z przygotowanymi dla Was publikacjami mieści się obok Wypożyczalni, na poziomie 0.

Więcej o kiermaszu

Spotkanie z Martą Fox

slaskie czyta11 grudnia o godzinie 17:30 w CINiBA odbyła się debata poświęconą znaczeniu współczesnej literatury. W spotkaniu uczestniczyli: Marta Fox, a także badacze literatury polskiej - prof. zw. dr hab. Aleksander Nawarecki, dr Anna Kałuża oraz dr Filip Mazurkiewicz. Debatę poprowadził prof. zw. dr hab. Krzysztof Kłosiński.

Konferencja „Włączenie cyfrowe i społeczne”

11 grudnia 2013 roku w godzinach od 11:00 do 14:00, w Sali Konferencyjnej CINiBA odbyło się spotkanie pod tytułem Włączenie cyfrowe i społeczne. Tematem wydarzenia była szeroko rozumiana dostępność oraz nowy kierunek studiów podyplomowych „Włączenie cyfrowe i społeczne: strony internetowe, audiodeskrypcja, multimedia”. Powstanie nowego kierunku jest wynikiem współpracy Uniwersytetu Śląskiego z Fundacją Widzialni.

Więcej o konferencji "Włączenie cyfrowe..."

Uniwersytet Śląski w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Projekt CINiBAProjekt Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka został zrealizowany w latach 2008-2012, dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt był również finansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.