Polish (Poland)English (United Kingdom)Czech (Czech Republic)

Światowy Tydzień Mózgu 2014

tydzien mozgu 2014Od 10 do 14 marca 2014 r. w CINiBA odbyły się wykłady i warsztaty organizowane w ramach Światowego Tygodnia Mózgu 2014 (ang. Brain Awareness Week). Wydarzenie ma na celu promowanie wiedzy z zakresu neurobiologii i psychologii, zagadnień budowy i funkcjonowania mózgu, technik jego badania, chorób psychicznych i neurologicznych oraz higieny umysłowej. Jest adresowane do studentów, uczniów oraz osób, które interesują się możliwościami i ograniczeniami naszego mózgu.

Program ŚTM 2014 w CINiBA: wykłady otwarte i warsztaty

2. spotkanie z cyklu "CINiBA - biblioteka bez barier"

biblioteka bez barier4 marca w Sali Konferencyjnej Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej odbyło się 2. spotkanie z cyklu CINiBA - biblioteka bez barier, organizowane we współpracy ze Śląskim Oddziałem Państwowego Funduszu  Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W spotkaniu wzięli udział: Marek Plura Poseł na Sejm  RP, mgr st. kust. dypl. Małgorzata Waga, pełnomocnik dyrektora Centrum ds. jakości usług, a także przedstawiciele regionalnych i miejskich ośrodków pomocy społecznej i pomocy rodzinie.

Więcej o spotkaniu "Biblioteka bez barier"

Konkurs "Ex libris CINiBA" - zakończone głosowanie

glosuj na ekslibris ciniba23 lutego 2014 r. zakończyło się internetowe głosowanie w konkursie na ekslibris CINiBA. Spośród 122 grafik zaprojektowanych przez studentów Wydziału Artystycznego UŚ, Jury wyłoniło 12 finałowych prac. Autor ekslibrisu cieszącego się największym uznaniem Internautów otrzyma Nagrodę Publiczności. Decyzja Jury oraz wyniki plebiscytu w Internecie zostaną ogłoszone 28 marca 2014 r.

Zobacz ekslibrisy i zagłosuj

Prezentacja oraz finisaż wystawy D ’13*

wystawa dyplomy 2013 w ciniba

Serdecznie zapraszamy 3 marca o godzinie 17.00 do holu Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach na finisaż wystawy D ’13* [Dyplomy: projektowanie graficzne) z udziałem kuratora dr. Tomasza Kipki oraz autorów projektów.

Więcej o wystawie D ’13*

Wolna książka – bookcrossing w CINiBA

Wolna książka – bookcrossing na UŚDo 28 lutego w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej, a także na każdym wydziale, w jednostce dydaktycznej i rektoracie UŚ odbywać się będzie zbiórka książek, które opatrzone naklejką z logo akcji UŚ znajdą się w wybranych miejscach publicznych na terenie Katowic. Punkt do pozostawienia książek w CINiBA znajduje się na poziomie 0 przy Wypożyczalni.

Więcej o akcji "Bookcrossing"

Delegacja z Chin w CINiBA

delegacja chińska w ciniba20 lutego 2014 r. w CINiBA gościła delegacja chińska z prowincji Liaonin, na zaproszenie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W programie wizyty zaplanowano m.in. zwiedzanie Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz UŚ.

Fotoreportaż z wizyty w CINiBA

Uniwersytet Śląski w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Projekt CINiBAProjekt Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka został zrealizowany w latach 2008-2012, dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt był również finansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.