Polish (Poland)English (United Kingdom)Czech (Czech Republic)

V Kongres Ludzi Marketingu

V Kongres Ludzi MarketinguW piątek 19 września w CINiBA odbył V Kongres Ludzi Marketingu. W ramach wydarzenia, w Bibliotece przeprowadzono wykłady, prezentacje i warsztaty dotyczące m.in. takich zagadnień jak współczesne style życia i aktualne trendy w marketingu. Organizatorzy: Śląskie Towarzystwo Marketingowe oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka. Serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniach.

Program i zgłoszenie udziału

Wernisaż wystawy pt. „Życie uliczne”

Wystawa fotografii pt. „Życie uliczne” 10 września, w środę, o godzinie 11.00 w CINiBA odbył się wernisaż wystawy fotografii pod tytułem "Życie uliczne". Autorami zdjęć są uczniowie specjalności fototechnicznej, Technikum nr 4 w Bytomiu. Ekspozycja mieści się w Holu Głównym na poziomie 0. Wystawa potrwa do 26 września. Zapraszamy.

Więcej o wystawie "Życie uliczne"

Seminarium pt. „Czytanie łączy pokolenia”

Seminarium 18 września 2014 r. (czwartek) w CINiBA odbyło się spotkanie pt. „Czytanie łączy pokolenia”. Seminarium w Roku Czytelnika. Celem przedsięwzięcia była wymiana doświadczeń zawodowych i tzw. dobrych praktyk w zakresie promowania książki i czytelnictwa przez szkoły, biblioteki publiczne i naukowe.

Program Seminarium

Konferencja "Bezpieczne miejsce pracy"

Prewencja wypadkowa - bezpieczne stanowisko pracy

11 września, w czwartek, w CINiBA odbyła się konferencja pod tytułem "Prewencja wypadkowa - bezpieczne stanowisko pracy". Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Serdecznie dziękujemy za udział.

Więcej o konferencji "Bezpieczne miejsce pracy"

Wizyta uczestników kursu językowo-adaptacyjnego dla cudzoziemców w CINiBA

Wizyta uczestników kursu językowo-adaptacyjnego dla cudzoziemców w CINiBAWe wtorek 2 września 2014 r. w CINiBA odbyła się uroczysta inauguracja kursu językowo-adaptacyjnego dla cudzoziemców podejmujących studia II stopnia w Polsce, w ramach programu stypendialnego im. S. Banacha, organizowanego przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ. Uroczystość poprowadziła dr hab. prof. UŚ Jolanta Tambor, dyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej. W ramach spotkania uczestnicy kursu zapoznali się również z możliwościami wykorzystywania nowoczesnych zasobów informacji naukowej CINiBA. Zagraniczni goście zwiedzili bibliotekę oraz wzięli udział w warsztatach „Sztuka szukania w labiryncie informacji”.

Fotoreportaż ze spotkania w CINiBA

Wystawa „Henryk Sławik – zapomniany Bohater Trzech Narodów”

Wystawa w CINiBA  „Henryk Sławik — zapomniany Bohater Trzech Narodów”Od 31 lipca do 14 sierpnia w CINiBA została zaprezentowana wystawa pod tytułem „Henryk Sławik – zapomniany Bohater Trzech Narodów”. Ekspozycję tworzyły zdjęcia i informacje dotyczące życia i działalności tego wielkiego człowieka. Rok 2014, w którym przypada 120. rocznica urodzin i 70. rocznica jego śmierci, został ogłoszony Rokiem Henryka Sławika.

Więcej o wystawie "Henryk Sławik..."

Wystawa "Zwykli-Niezwykli. Popatrz na mnie tylko szerzej"

Wystawa Od 22 lipca do 14 sierpnia 2014 r., w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej była prezentowana wystawa "Zwykli-Niezwykli. Popatrz na mnie tylko szerzej". Jej bohaterowie pomogą spojrzeć na siebie z innej, nieszablonowej strony, udowadniając tym samym, że każdy z nas odnajdzie w nich cząstkę siebie.

Więcej o wystawie "Zwykli-Niezwykli"

Uniwersytet Śląski w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Projekt CINiBAProjekt Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka został zrealizowany w latach 2008-2012, dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt był również finansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.