Polish (Poland)English (United Kingdom)Czech (Czech Republic)

Spotkanie autorskie z prof. Krystyną Heską-Kwaśniewicz

tajemnicze ogrody 319 maja 2014 r. w CINiBA odbyło się spotkanie z prof. zw. dr hab. Krystyną Heską-Kwaśniewicz, autorką książki pt. „Tajemnicze ogrody 3. Rozprawy i szkice z literatury dla dzieci i młodzieży”. Wydarzenie, które poprowadziła dr hab. Katarzyna Tałuć, było okazją do rozmowy z autorką na temat dawnej i współczesnej literatury przeznaczonej dla młodego odbiorcy. Serdecznie dziękujemy za udział.

Więcej o spotkaniu z prof. Heską-Kwaśniewicz

Dzień Otwarty CINiBA

Dni Otwarte CINiBA 201410 maja w sobotę w CINiBA odbył się Dzień Otwarty. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach obchodów 10. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji, w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego i Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju zorganizowaliśmy wydarzenie, którego celem było zaprezentowanie jednego z kluczowych dla rozwoju regionu projektów, zrealizowanych ze środków unijnych. W programie m.in.: zwiedzanie biblioteki, w tym stref na co dzień niedostępnych dla czytelników, warsztaty, pokazy oraz zajęcia dla dzieci.

Fotoreportaż z Dni Otwartych

Konferencja "Nowoczesne technologie w edytorstwie"

Konferencja 8 maja 2014 r. w CINiBA odbyła się konferencja pod tytułem "Nowoczesne technologie w edytorstwie". Wydarzenie - w jego ramach prezentacje i warsztaty - było adresowane do wszystkich osób zainteresowanych nowymi rozwiązaniami w działalności publikacyjnej i wydawniczej. Obrady obejmowały między innymi takie zagadnienia, jak: możliwości i sposoby publikowania w Internecie, działania marketingowe i promocyjne dotyczące książki elektronicznej, estetyka w edytorstwie, oprogramowania open source w publikowaniu.

PROGRAM i ZGŁOSZENIE UDZIAŁU

7 największych unijnych projektów. Jeden z Katowic...

ciniba wsrod 7 najwiekszych projektow ue w polscePortal Gazeta.pl opublikował listę siedmiu największych unijnych projektów, które zmieniły kraj: Polska od dekady jest w europejskiej rodzinie. Przez ten okres zainwestowaliśmy ze środków własnych, jak i dzięki pieniądzom z Unii prawie 600 mld zł z Narodowej Strategii Spójności. Prezentujemy największe i najdroższe projekty, które urozmaiciły i zmieniły nasz kraj [Źródło: www.gazeta.pl].

Lista projektów

Uniwersytet Śląski w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Projekt CINiBAProjekt Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka został zrealizowany w latach 2008-2012, dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt był również finansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.