Polish (Poland)English (United Kingdom)Czech (Czech Republic)

Konferencja "Utrata i żałoba"

konferencja utrata i żałoba29 i 30 maja w CINiBA odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Utrata i żałoba – teoria i praktyka". Organizatorami wydarzenia byli: Koło Naukowe „Meritum”, Koło Naukowe Psychologii Humanistycznej oraz Fundacja „By dalej iść”. Program konferencji jest dostępny na stronie internetowej http://www.konferencja.bydalejisc.com.pl/.

Nowa oferta na stoisku Wiosennego Kiermaszu Książek w CINiBA

wiosenny kiermasz ksiazekDo 31 maja 2014 r. potrwa wiosenna edycja kiermaszu publikacji naukowych w CINiBA. Na stoisku umieściliśmy dla Państwa kolejny pakiet nowych propozycji. Przedsięwzięcie ponownie wspomoże budowę i bieżące potrzeby Społecznego Azylu dla Psów i Kotów „Cichy Kąt” w Tarnowskich Górach, który ostatnio zmagał się z pożarem części zabudowań. Nasza akcja tym razem wspomoże także bieżące potrzeby Fundacji SOS dla Zwierząt w Chorzowie. Samoobsługowe stoisko z książkami mieści się obok Wypożyczalni i Informatorium na poziomie 0. Zapraszamy.

Więcej o Wiosennym Kiermaszu Książek

Spotkanie z prof. Bernadetą Niesporek-Szamburską

stereotyp czarownicy28 maja 2014 r. w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach odbyło się spotkanie autorskie dr hab. prof. UŚ Bernadety Niesporek-Szamburskiej. Tematem rozmowy była książka pod tytułem „Stereotyp »czarownicy« i jego modyfikowanie. Na przykładzie tekstów dla dzieci i wypowiedzi dziecięcych”. Dyskusję na temat stereotypów i wyobrażeń mitologicznych poprowadziła prof. zw. dr hab. Krystyna Heska-Kwaśniewicz.

Więcej o spotkaniu z prof. Niesporek-Szamburską

Konferencja pt. „Biological turn. Idee biologii w humanistyce współczesnej”

Biological turn. Idee biologii w humanistyce współczesnej22 i 23 maja 2014 r. w CINiBA odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Biological turn. Idee biologii w humanistyce współczesnej”. W konferencji uczestniczyli naukowcy z całej Polski. Wydarzeniu towarzyszyła ekspozycja literatury naukowej ze zbiorów CINiBA. Są to książki i czasopisma dotyczące przedmiotu obrad. Prezentacja znajduje się w Holu Głównym biblioteki. Zapraszamy.

Program konferencji

Międzynarodowa konferencja na temat niepełnosprawności

Konferencja na temat niepełnosprawnosci20 i 21 maja w CINiBA odbyła się „Międzynarodowa konferencja upowszechniająca modele aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnością”. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Wspierania Organizacji Pozarządowych MOST we współpracy z Centrum Informacji Naukowej i Biblioteką Akademicką oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego. Dziękujemy Państwu za udział w spotkaniach i dyskusjach.

Program Konferencji

Uniwersytet Śląski w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Projekt CINiBAProjekt Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka został zrealizowany w latach 2008-2012, dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt był również finansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.