Polish (Poland)English (United Kingdom)Czech (Czech Republic)

CINiBA na pikniku rodzinnym "Śląskie w Unii – strzał w dziesiątkę!"

ciniba na pikniku rodzinnym1 maja 2014 r., czyli dokładnie w 10. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, na Dużej Łące w Parku Śląskim odbył się piknik rodzinny pod hasłem "Śląskie w Unii – strzał w dziesiątkę!". W ramach wydarzenia organizatorzy zapewnili wiele atrakcji popularyzujących wiedzę o Unii Europejskiej, Funduszach Unijnych i korzyściach płynących z przystąpienia do UE. Serdecznie dziękujemy wszystkim odwiedzającym nasze stoisko informacyjne.

Więcej o pikniku

„Poranek INFO” w CINiBA

poranek info w ciniba15 kwietnia 2014 r. od godz. 6.00 do 11.00 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach był realizowany program „Poranek INFO” (emitowany na kanale TVP INFO). W programie, który poprowadził redaktor Marek Czyż uczestniczyli: JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, Prorektor Uniwersytetu Ekonomicznego ds. organizacji, finansów i rozwoju prof. UE dr hab. Robert Tomanek, dyrektor CINiBA prof. dr hab. Dariusz Pawelec, a także przedstawiciele środowisk akademickich, kultury i artystycznych województwa śląskiego.

Fotoreportaż z realizacji programu

Wystawa "Zagraniczna literatura naukowa"

wystawa zagranicznych książek naukowychOd 28 do 30 kwietnia w CINiBA prezentowaliśmy wystawę zagranicznych książek naukowych. Organizatorzy wydarzenia:  Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka oraz dystrybutor Kraina Książek. Dziękujemy Państwu za udział.

Godziny zwiedzania wystawy

Ekslibris CINiBA został wybrany

aleksandra bochenek ekslibris cinibaW październiku 2013 r. w Instytucie Sztuki w Cieszynie, we współpracy z CINiBA w Katowicach został ogłoszony konkurs dla studentów na projekt ekslibrisu Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W styczniu 2014 r. Jury nominowało 12 prac spośród 122 ekslibrisów 88 autorów. Na projekty te głosowali również Internauci. Decyzja Jury oraz wyniki plebiscytu w Internecie zostały ogłoszone 28 marca.

Wyniki konkursu "Ex libris CINiBA"

Uniwersytet Śląski w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Projekt CINiBAProjekt Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka został zrealizowany w latach 2008-2012, dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt był również finansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.