Polish (Poland)English (United Kingdom)Czech (Czech Republic)

Konkurs „Bezpieczny skok z BHP do górnictwa”

bhp28 października 2014 r. w CINiBA odbył się międzyszkolny etap konkursu „Bezpieczny skok z BHP do górnictwa”, którego celem jest propagowanie wśród młodzieży kształcącej się w zawodach górniczych wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, obowiązującej w górnictwie pod ziemią. Uczestnicy wydarzenia zapoznali się także z ofertą edukacyjną i pakietem usług w ramach projektu „CINiBA dla szkół”.

Więcej o konkursie "Bezpieczny skok..."

Gra edukacyjna "Kapitał to Ty"

kapitał to ty w ciniba27 października 2014 r. w Holu Głównym CINiBA odbył się jeden z etapów konkursu "Kapitał to Ty". Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz wspólną bibliotekę UŚ i UE. W ramach tego wydarzenia uczniowie szkół ponadgimnazjalnych naszego regionu uczestniczyli w grze terenowej realizowanej w Katowicach.

Więcej o grze "Kapitał to Ty"

"Czytany piknik miejski"

czytany piknik miejski25 października (w sobotę) w kawiarence CINiBA odbył się całodniowy „czytany piknik miejski”– z bezpłatną wymianą książek i specjalnie stworzoną dla najmłodszych manufakturą twórczą. Tego dnia książki już przeczytane zmieniły właścicieli – wystarczyło zabrać ze sobą choć jedną na wymianę.

Program pikniku

„Święto Drzewa” 2014

„Święto Drzewa” 2014W tym roku przypada 12. rocznica uruchomienia programu edukacji ekologicznej „Święto Drzewa”, który ma na celu podnoszenie świadomości w zakresie ochrony środowiska. Programowi, realizowanemu od 2003 roku przez Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja, towarzyszy co roku akcja sadzenia drzew. Tegoroczne „Święto Drzewa” obchodzone jest pod hasłem „Drzewo Wolności” – dla upamiętnienia odzyskania swobód obywatelskich.

Więcej o Święcie Drzewa

Spotkanie z autorami czwartego tomu „Literatury dla dzieci i młodzieży”

We wtorek 21 października 2014 r. o godz. 16.00 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach odbyła się promocja czwartego tomu „Literatury dla dzieci i młodzieży”, poświęconego tekstom, książkom adresowanym do młodego czytelnika a powstałym w okresie Polski Ludowej. Dyskusję poprowadziły redaktorki tomu – prof. zw. dr hab. Krystyna Heska-Kwaśniewicz i dr hab. Katarzyna Tałuć.

Więcej o spotkaniu

Seminarium edukacyjne na temat Programu "Gwarancje dla młodzieży"

seminarium gwarancje dla mlodziezy16 października (czwartek) w CINiBA odbyło się seminarium edukacyjne dotyczące Programu "Gwarancje dla młodzieży". Spotkanie było częścią cyklu szkoleń poświęconych możliwościom pozyskiwania funduszy na projekty edukacyjne oraz inwestycje w nowym okresie programowania 2014-2020. Serdecznie dziękujemy za udział.

Więcej o seminarium "Gwarancje..."

Dni Miast na Górnym Śląsku

Dni Miast Górnego Śląska w CINiBA11 października w CINiBA odbyło się spotkanie w ramach międzynarodowego seminarium "Dni Miast na Górnym Śląsku". W programie wydarzenia przewidziano warsztaty gwary śląskiej, a także zwiedzanie wspólnej książnicy UŚ i UE w Katowicach. W projekcie "Dni Miast..." uczestniczyli studenci z krajów europejskich, którzy w czasie od 9 do 12 października  poznawali różne elementy charakterystyczne dla naszego Regionu.

Program Dni Miast Górnego Śląska

Uniwersytet Śląski w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Projekt CINiBAProjekt Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka został zrealizowany w latach 2008-2012, dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt był również finansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.