Polish (Poland)English (United Kingdom)Czech (Czech Republic)

Wystawa „Henryk Sławik – zapomniany Bohater Trzech Narodów”

Wystawa w CINiBA  „Henryk Sławik — zapomniany Bohater Trzech Narodów”Od 31 lipca do 14 sierpnia w CINiBA została zaprezentowana wystawa pod tytułem „Henryk Sławik – zapomniany Bohater Trzech Narodów”. Ekspozycję tworzyły zdjęcia i informacje dotyczące życia i działalności tego wielkiego człowieka. Rok 2014, w którym przypada 120. rocznica urodzin i 70. rocznica jego śmierci, został ogłoszony Rokiem Henryka Sławika.

Więcej o wystawie "Henryk Sławik..."

Wystawa "Zwykli-Niezwykli. Popatrz na mnie tylko szerzej"

Wystawa Od 22 lipca do 14 sierpnia 2014 r., w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej była prezentowana wystawa "Zwykli-Niezwykli. Popatrz na mnie tylko szerzej". Jej bohaterowie pomogą spojrzeć na siebie z innej, nieszablonowej strony, udowadniając tym samym, że każdy z nas odnajdzie w nich cząstkę siebie.

Więcej o wystawie "Zwykli-Niezwykli"

Wystawa "Człowiek przez duże C"

Wystawa Człowiek przez duże COd 7 do 26 lipca w CINiBA odbyła się wystawa pod tytułem "Człowiek przez duże C". Ekspozycja zawierała informacje o najważniejszych wydarzeniach z życia Jana Karskiego – legendarnego kuriera Polskiego Państwa Podziemnego. Była ona swego rodzaju podróżą poprzez lata dziecięce i działalność konspiracyjną Karskiego – w tym najważniejszą z jego misji: przekazania władzom państw zachodnich informacji na temat straszliwych zbrodni dokonywanych na ludności żydowskiej w czasie II wojny światowej.

Więcej o wystawie "Człowiek..."

Spotkanie „Podmiotowość moralna i prawna zwierząt z perspektywy chrześcijaństwa”

W poniedziałek 7 lipca 2014 r. o godz. 16.00 w Sali Seminaryjnej CINiBA na poziomie 2 (Katowice, ul. Bankowa 11a) odbyło się spotkanie na temat podmiotowości moralnej i prawnej zwierząt z perspektywy chrześcijaństwa. Dyskusję poprowadził dr hab. Tomasz Pietrzykowski z Wydziału Prawa i Administracji UŚ. Gościem spotkania był ks. prof. dr hab. Alfred Wierzbicki (Katedra Etyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II), który wygłosił wykład wprowadzający.

Więcej o spotkaniu Śląskiego Klubu Profesorskiego

Uniwersytet Śląski w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Projekt CINiBAProjekt Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka został zrealizowany w latach 2008-2012, dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt był również finansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.